Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Adriana Krnáčová o těžkém boji s rakovinou: Je to šok! Už to nejste vy, říká otevřeně

Adriana Krnáčová se svou knihou.
Zdroj: Extra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 7 fotografií
rozhovor

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová si prošla těžkým obdobím, kdy bojovala s rakovinou. O tom, jak ji nemoc změnila, píše v nové knize nazvané 21 dní, kterou v úterý slavnostně pokřtila. "Je to takové období, kdy můžete udělat spoustu věcí pro sebe. Například nastavit si hlavu na úspěšné zvládání těch těžkých situací, které nás čekají," vysvětlila Krnáčová pro eXtra.cz, co symbolizuje název její knihy.

"Ta knížka se snaží pomoci lidem, kteří se nachází ve stresových situacích, především onkologicky nemocným, ale je to pro všechny, kdo prožívají těžké životní období," představila bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová pro eXtra.cz svoji novou publikaci.

V těžkém období ji podpořili přátelé

Ta se jmenuje 21 dní. Co vlastně tento název symbolizuje? "21 dní je takové období, kdy můžete udělat spoustu věcí pro sebe. Například nastavit si hlavu na úspěšné zvládání těch těžkých situací, které nás čekají a je to na vás, do jaké míry se ta situace vyvine. Máte všechno k ruce, aby se to vyvinulo pozitivně a abyste byli úspěšní," vysvětluje Krnáčová.

"Je to v podstatě neurověda, která říká, že když 21 dní budete dělat některé postupy, které zmiňuji v knížce, tak můžete změnit to, co máte zakořeněné v hlavě," pokračuje bývalá primátorka s tím, že ji v překonání obtížného období velmi pomohli její přátelé. "Ti lidé mě nenechali padnout a motivovali mě, abych překonávala ty těžkosti."

Už to nejste vy

Krnáčová přišla kromě jednoho prsu i o všechny lymfatické uzliny. "Když to vidíte poprvé, tak je to obrovský šok, protože už to nejste vy. Už je to něco jiného. Máte s tím problém to zvládat a to bylo pro mne asi jedno z nejhorších období," svěřila se bývalá politička, která se už dříve nechala slyšet, že rozvoj rakoviny u ní zřejmě rozvinul stres z doby, kdy byla v politice. "Kontinuální stres spouští mechanismy snížené imunity a následně to vyhřezne v té části těla, kterou máte nejvíce ohroženou," popisuje.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy