Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Adrenalinový porod na Moravě: Novorozeně Míša byl na světě během tří minut

Adrenalinový porod na Moravě: Novorozeně Míša byl na světě během tří minut
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje
porod
Na jihu Moravy proběhl dramatický porod. Rodička a zároveň lékařka se ani nenadála a syn Míša byl venku. Novorozeně bylo na světě během tří minut a záchranáři tak měli co dělat. Naštěstí přijeli velmi rychle a vše se obešlo bez komplikací.

"Nic nenasvědčovalo tomu, že by se třetí porod měl lišit od dvou předchozích, které proběhly standardně. Malý Míša měl ale jiný názor a v sobotu ráno se náhle narodil během asi 200 sekund přímo u nás doma v posteli," rozpovídal se tatínek Josef na sociálních sítích o dramatických chvílích.

V pořadí třetí dítě Míša se na svět dral skutečně rychle. Za pouhé tři minuty a kousek byl venku a k nečekanému domácímu porodu spěchali záchranáři. "Manželka jako lékařka má na kontě řadu zásahů u kritických stavů rodiček a novorozenců, také já sám jako studovaný archeolog dobře vím, jak tragické bývaly v hluboké i relativně nedávné minulosti ztráty při domácích porodech,"pokračuje.

"Paní lékařka se záchranáři odvedli kus dobré práce a rychlým ošetřením Míši i manželky a jejich bleskovým transportem do porodnice přispěli zásadním způsobem k tomu, že naše obrovské ranní překvapení dopadlo dobře. Moc děkujeme operačnímu středisku i oběma posádkám," pochválil zasahující lékaře.

Související články

Další články