Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Adrenalin, fobie a strachy v Pevnosti Boyard: Jak pokořila první pětice legendární pevnost?

+ Další 4 fotografie
Historicky první Češi se utkali s pevností Boyard. Jakub Prachař, Vojta Kotek, Jan Dolanský, Kristýna Leichtová a Hanka Kynychová museli čelit svým strachům a fobiím. Jak to celé dopadlo a čeho se soutěžící nejvíce báli?

Všichni byli zvědaví, jak bude Pevnost Boyard v podání Čechů vypadat. Jako moderátor se nám ukázal Libor Bouček a v roli otce Fury Jan Rosák, kterému jeho role opravdu sedla. A jak na tom byli jednotliví soutěžící? Pětice ve složení Prachař, Kotek, Dolanský, Leichtová a Kynychová vše zvládla dá se říct na jedničku! I když to bylo pro všechny hodně náročné a nová zkušenost, s úkoly se prali statečně. Někteří museli překonat svoje strachy a fobie a to rozhodně nebylo jednoduché.

„Pevnost je přesně taková, jakou jsem si ji představoval – je to tam nádherný a já jsem si splnil dětský sen, je to bomba,“ řekl Dolanský. Kristýna Leichtová má dokonce lékařsky potvrzenou arachnofobii. Sice se pavoukům vyhnula, ale musela se vypořádat s jinou havětí. A všichni s krásnou herečkou soucítili. „Nejvíc jsem se bála zvířat a myslím si, že to bude mít každý. Nebála jsem se skoků, výšek, vody. Okamžitě bych do toho šla znovu, všem to doporučuju,“ řekla už se smíchem Leichtová.

Kapitánem týmu byl Jakub Prachař. „Přesně jsem věděl, do čeho jdu – vyplňoval jsem dotazník, kdy jsem měl napsat, čeho se bojím, jenže samozřejmě se to otočí proti vám, takže já jsem napsal, že nesnáším uzavřený prostory a vodu a výšky, takže jsem byl v tubusu, kde tekla voda, a výšce, takže příště, až budu vyplňovat dotazník, tak už si na to dám pozor,“ řekl Prachař.

Hanka Kynychová se zase musela poprat s hady a pěkně se u toho klepala. Bylo vidět, že plazi ji také moc nepřirostli k srdci. Vojta Kotek zase přiznal, že měli všichni nervy už od rána. „My jsme se shodli v týmu, že jsme byli nervózní už od rána, že už i ta snídaně nebyla úplně jako… já jsem se teda strašně přežral, abych měl sílu, protože přece jenom nejsme sportovci nikdo žádný velký, prostě jsou to ty héérečky z Prahy, který jako jednou možná v životě běžely na tramvaj, když ještě neměly auta, takže si člověk říká, že udělá ostudu, a já byl hodně nervózní,“ vysvětloval Vojta Kotek.

Některé úkoly byly pro soutěžící náročné a jiné jim šly od ruky. Důležité je, že vše zvládli a přežili. Získali 4 klíče a to je opravdu hodně dobrý výsledek. Navíc vyhráli 180 500 korun pro organizaci Helppes. A určitě to pro ně bude nezapomenutelný zážitek!

Související články

Další články