Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Adele představila člověka, který stojí za jejím lepším já: Zpěvačka vděčí spisovatelce Glennon Doyle

Adele představila člověka, který stojí za jejím lepším já: Zpěvačka vděčí spisovatelce Glennon Doyle
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
životní změna
Lidem může změnit pohled na svět a život ledacos. Příkladem je světoznámá zpěvačka Adele (32), která prošla obrovskou proměnou v duševní i fyzické oblasti. Přečetla si totiž knihu od ženy jménem Glennon Doyle (44) a označila ji za něco, co člověku „zatřese s mozkem a donutí jeho duši křičet“.

Denně se lidé setkávají s motivačními citáty, rádci nebo něčím, co dokáže zahýbat s jejich psychikou. Na trhu se objevují stovky, možná tisíce knih, díky kterým se lidská mysl dokáže oklepat z nejhoršího a člověk může začít nahlížet na věci z jiného úhlu pohledu. Britská zpěvačka Adele to měla úplně stejně.

Mnozí si zpěvačku Adele pamatují jako krasavici s několika kily navíc. Svým hlasem si získala miliony srdcí a vybudovala si slušnou fanouškovskou základnu. Bod zlomu přišel ve chvíli, kdy zpěvačka začala drasticky hubnout. Lidé se rozdělili do dvou skupin, jedni ji obdivovali, druzí o ni měli starost nebo se jim její proměna nezdála

Paměti Glennon Doyle

Aby se člověk sebral a začal o sobě smýšlet jinak, potřebuje něco jako "nakopnutí". To Adele našla právě v knize od Glennon Doyle, 44leté spisovatelky. Dílo s názvem Untamed, volně přeloženo jako Nezkrocený či Divoký, se stalo v Americe naprostým bestsellerem. V roce 2009 začala Glennon se svým blogem, letos v březnu vyšla právě kniha Untamed.

Co Glennon podnítilo k tomu začít psát, byl zřejmě její vlastní život. Narodila se ve Virginii a vyrůstala po boku své sestry. Glennon píše a mluví například o tom, jak se potýkala s bulimií. Bulimie přišla poté, co si všimla, že je silnější než její spolužáci. Jako puberťačka dokonce strávila nějaký čas na psychiatrii.

Autorka Untamed se rvala i se závislostí na alkoholu a drogách. Pitím se snažila utéct od svých pocitů. Když poprvé pod vlivem odpadla, bylo jí teprve 13 let, s pitím pokračovala. "Nebyla jediná noc, kdy bych neztratila vědomí," vylíčila Glennon své roky na univerzitě. Začínala prý pít už ráno ve sprše a brát i drogy, nejčastěji kokain.

Založení rodiny a nalezení lásky

Jednu noc v baru potkala Glennon svého dnes už bývalého manžela jménem Craig Melton. Po čtyřech měsících otěhotněla, dítě si nechala vzít a pokračovala v pití. Do roka otěhotněla znovu. Pak se rozhodla vystřízlivět a za Craiga se provdala. Dnes to však vidí tak, že "to udělali proto, že to bylo správné, ne proto, že by pro sebe byli stvořeni". Dnes mají 17letého syna Chase, 14letou Tish a 11letou Ammu. Jejich sexuální život byl ale spíš rutina.

Dnes je už spokojená, zdravá a šťastná se svou ženou, kterou je Abby Wambach (40). Před třemi lety se stal jejich vztah oficiálním díky úřadům a i když se rozvedli, s Craigem jsou stále přátelé. "Jsem někdo, kdo spoustu času strávil ve vězení. Bulimie, alkoholismus a drogy mě věznily. A jediná cesta, jak zůstat svobodná, je být zatraceně upřímná," prohlásila Glennon.

Knihu a zvýrazňovač do ruky

Adele její poslední knihu popsala jako něco, co člověku "zatřese s mozkem a donutí jeho duši křičet". Toto dílo je podle zpěvačky pro každého, kdo je připraven sám sebe rozvíjet a věnovat se všem svým touhám. "Přečtěte si tuhle knihu a připravte si zvýrazňovač, abyste si mohli dělat poznámky," vyzvala své fanoušky Adele. Dodala, že vůbec netušila, že je odpovědná za svou radost, štěstí a svobodu. Na konci příspěvku Glennon označila za úžasnou bytost.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy