Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Adéla Gondíková se převtělí do Heleny Růžičkové alias Škopkové: Nejdřív jsem si myslela, že je to vtip, říká

Adéla Gondíková o roli Škopkové.
Zdroj: Herminapress / Filmové studio Barrandov / koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
kultura

Když herečce Adéle Gondíkové (48) přišla nabídka hrát roli Škopkové, které se v komediální trilogii Slunce, seno zhostila Helena Růžičková (†67), tak si myslela, že jde o vtip. Gondíková redakci eXtra.cz prozradila, co ji k přijetí nabídky nakonec zlomilo, jak se k roli originálně korpulentní ženy staví a zda ji tvůrci obléknou do vycpávek. 

"Když mi Ondřej Brzobohatý s Antonínem Procházkou volali, tak jsem si nejdřív myslela, že je to vtip. Smáli jsme se tomu asi hodinu. Nechala jsem to uležet a za tři dny jsem jim volala zpátky, jestli náhodou nebyli opilí nebo to byl skutečný nápad.

Říkali, že opilí nebyli a že nás s originální Škopkovou, kterou hrála paní Helena Růžičková, nikdo nebude srovnávat. Kdyby do role obsadili silnější herečku, tak by mohlo dojít ke srovnávání a mohla by z toho být třeba nešťastná," svěřila se Adéla Gondíková redakci eXtra.cz ohledně její role Škopkové v muzikálu Slunce, seno, jahody.

Možná by to chtělo přifouknout prsíčka a prdelku

V roli se bude alternovat s Ivou Pazderkovou, která nedávno v pořadu ShowTime na CNN Prima News prozradila, že se po šesti letech rozešla se svým partnerem.

Obě herečky jsou velmi štíhlé, proto jsme se Adély zeptali, zda budou na divadelní prkna oblečené do vycpávek. Ikonické herecké nadání Heleny Růžičkové pak dle Adély nespočívalo v tom, že byla silná, ale zkrátka geniální herečka.

"Jsme ve zkoušecí fázi a zkoušíme v teplákách. Nevím, jestli budeme mít vycpávky, možná by bylo lepší přifouknout prsíčka a prdelku, ale uvidíme. Na tom projevu to není zásadní, nadávat může i hubená dáma," tvrdí Gondíková.

Gondíková nad rolí zaváhala

Adéla Gondíková nad nabídkou zprvu zřejmě lehce zaváhala, pak si ale poslechla jednu z hudebních částí a roli přijala s nadšením.

"Ondřej napsal geniální muziku, to byla další páka, která mě k tomu zlomila. Je pravda, že jsem toho v létě už víc dělat nechtěla, v repertoáru mám navíc mnoho her, hraju téměř pořád. Když jsem ale slyšela tu hudbu, tak to byl ten poslední hřebíček a řekla jsem si, že je to fakt skvělé. Lidé tam uslyší svoje oblíbené hlášky, bude to svižné, vtipné, ale zároveň je to pro nás i náročné," uzavřela Adéla Gondíková.

Související články

Další články