Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Addamsova rodina už nikdy nebude jako dřív: Wednesday sklízí úspěch, na Goméze jsou výhrady

Nové obsazení rodiny Addamsových.
Zdroj: Se souhlasem Netflixu
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
NOVÍ ADDAMSOVI

Nahradit Christinu Ricci v roli Wednesday není možné a Jenna Ortega působí jako laciná náhrada. I to byly komentáře k novému seriálu Netflixu. Moderní ztvárnění příběhu dospívající členky rodiny Addamsových vyvolalo velkou diskuzi dříve, než se vůbec dostalo na obrazovky. Jak se ale ukazuje po prvních ohlasech, seriál si vede nečekaně dobře. Nyní již je na platformě dostupný. Premiéru měl symbolicky ve středu 23. listopadu, tedy v den, který se řekne anglicky Wednesday. 

Jenna Ortega je moc hezká na Wednesday

Herečka Jenna Ortega (20) budila od angažování do role Wednesday velké emoce. Problém mělo mnoho lidí s jejím vzhledem, a to i s tím, že je na temnou dívku příliš hezká a sebevědomá. Kdo však viděl herečku Christinu Ricci (42), která hrála stejnou postavu v jedenácti letech, v jejích pozdějších rolích, ví, že kdyby měla hrát dospívající Wednesday, měla by rozhodně stejný problém jako její nástupkyně.

Záměr režiséra Tima Burtona (64) byl od začátku Wednesday odlišit od toho, jak ji známe z filmů. Jak říkala Jenna Ortega v rozhovoru pro Interview, účesů, než vybrali ten pravý, zkoušeli nesčetně: "Zkoušeli jsme všechno možné, protože pro Tima bylo důležité, aby vypadala jinak než předtím. Malé, drobné copánky a super dlouhé, husté copy. Zkoušeli jsme i pruhy šedivých vlasů. Potom ofinu - nejdřív byla krátká, vysoce módní jako ve Fargu, prostě psycho, ale ta se Timovi moc nelíbila. Tak řekl, že ji posuneme dál," popsala herečka krušné chvíle s výběrem paruky.

Po zhlédnutí seriálu jsou ale nakonec ohlasy lidí zatím z absolutní většiny kladné a většina se shoduje, že Jenně role sedla. Ostatně i na portálu ČSFD se série pohybuje v červených číslech a v den premiéry měla skvělých 86 %. Spíš je problém s celým zasazením do magického světa.

Malý a podsaditý Goméz Addams

Dalším kontroverzním bodem obsazení byl herec Luis Guzmán (66) v roli Goméze Addamse. S ním měli lidé problém od první chvíle a mnozí to přičítali Netflixu. Zde šlo u Tima Burtona ale naopak o věrnou kopii podoby z původního komiksu, který jej popisoval jako malého, podsaditého a neatraktivního muže s předky ze Španělska. Naproti tomu šarmantní elegán Raul Julia (†54), který ho hrál ve dvou celovečerních filmech, byl jeho vizuálním opakem. Mezi tímto charismatickým hercem a představitelkou Morticie byla ovšem taková vášeň, že pro mnohé zůstane tato podoba nepřekonatelná, a není se čemu divit.

Catherine Zeta-Jones jako vždy elegantní Morticia

Novou Morticiou Addams je herečka Catherine Zeta-Jones (53), jejíž vzhled není od Anjeliky Huston (71) zas tak diametrálně odlišný a asi proto, alespoň zde, nedocházelo mezi fanoušky k větším konfrontacím. Jediné, co zaznívalo, byl stesk, že roli nedostala Eva Green (42), ale celá spekulace o ní byla pouze idea fanoušků Burtona, stejně jako o obsazení Johnnyho Deppa (59).

Roztomilý Pugsley Addams

Absolutně nejméně řešeným článkem Addamsovy rodiny byl Pugsley, který měl zároveň nejméně prostoru. Tvůrci nedávno přiznali, že není vyloučeno, že by se jednotliví členové mohli dočkat každý vlastního seriálu nebo alespoň série, a tak bychom herce Isaaca Ordoneze v budoucnu mohli třeba vidět více. Zatím je ovšem jeho ztvárnění nejmladšího člena rodiny rozhodně roztomilejší než Jimmyho Workmana (42).

Problémem celého nového castingu seriálu Wednesday je srovnávání s Addamsovou rodinou z roku 1991, protože to je samozřejmě to jediné správné a nenahraditelné ztvárnění. Je tedy trochu zvláštní, že pokud bychom si dali tu práci a podívali se na komentáře k tomuto filmu z devadesátek, zjistili bychom, že už tehdy bylo mnoho nespokojených recenzentů, kterým se nelíbil remake, neboť podle nich šlo o "levnou kopii" seriálu Rodina Addamsova z roku 1964. Připomínat tu fakt, že předobrazem byl černobílý komiks od Charlese Addamse, který vycházel v The New Yorker od roku 1938, již asi nemá cenu. Ale jak se říká, za našeho mládí byla hudba lepší a tráva zelenější...

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy