Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Addamsova rodina 2: Těchto 7 zajímavostí jste možná o filmu netušili

Addamsova rodina 2: Těchto 7 zajímavostí jste možná o filmu netušili
Zdroj: Orion Pictures Corporation
+ Dalších 5 fotografií
zajímavosti

Jsou zvláštní, mrtvolně bílí, se smyslem pro černý humor, to je Addamsova rodinka. Od natočení druhého dílu uběhlo téměř 30 let. Ačkoliv se kultovní snímek dost často reprízuje v televizi, možná o něm netušíte úplně vše. Tohle je 7 zajímavostí, které vás možná překvapí.

Herečka Christina Ricci strávila v maskérně 4,5 hodiny, aby postava Wednesday vypadala jako tapeta a dřevěné obložení, když špehuje Debbie. Celkový čas, kdy se takto namaskovaná Christina objeví ve filmu, je 4,5 vteřiny.

Bylo plánováno i třetí pokračování. Ale už během natáčení druhého dílu měl Raul Julia zdravotní problémy, které vedly k jeho úmrtí. Anjelica Huston tak odmítla, aby byl pro její Morticii Gomezem někdo jiný.

Film získal nominaci na seznam AFI (Amerického filmového institutu) „100 nejvtipnějších filmů všech dob“.

V původním seriálu je Fester strýc Morticie. Ve filmech je bratrem Gomeze.

V roli malého Puberta se střídaly dvě holčičky, narozeny jako dvojčata.

Studio Paramount oslovilo zpěváka Michaela Jacksona, zdali by nenapsal hudbu k filmu s několika písněmi. Ke spolupráci nakonec nedošlo, protože zpěvák čelil obviněním ze zneužívání.

Pro postavu chůvy Debbie Jellinsky, která sbalí Festera, byly zvažovány herečky jako Laura Linney, Rebecca de Mornay, Meg Ryan, Michelle Pfeiffer, Marg Helgenberger či Madeleine Stowe.

V galerii se můžete podívat na to, jak se po takové době změnili hlavní herci.

Související články

Další články