Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Adámka nechali v nemocnici téměř vykrvácet: Malý kluk se potýká se strašlivými problémy

Adámka nechali v nemocnici téměř vykrvácet: Malý kluk se potýká se strašlivými problémy
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 15 fotografií
Smutný příběh
Šokující aféra kolem malého Adámka stále budí v Česku emoce. Před více než třemi lety začal chlapeček krvácet po operaci mandlí. Maminka ho tak vzala na ambulanci do pardubické nemocnice, tam ale Adámka kvůli zmatkům přes třináct minut nikdo neošetřil. Tragický moment na chlapci zanechal příšerné následky. Má totiž vážné poškození mozku a neobejde se bez neustálé péče svých rodičů. Ti nyní na sociálních sítích sdíleli, s čím vším musí malý klučina bojovat.

Vše začalo před třemi roky v pardubické nemocnici, kde byl malý Adámek na operaci s mandlemi. Po čtyřech dnech mu ale z ran začala masivně téct krev a rodina tak ihned zajela na ambulanci. Ta byla ale zavřená a malého chlapečka, který se v tu chvíli dusil svou vlastní krví, nechtěl nikdo ošetřit.

Poté, co klučina vdechl krev, došlo k zástavě srdce a lékaři museli Adámka resuscitovat tři čtvrtě hodiny. To si ale vyžádalo děsivou daň. Adámek sice naštěstí přežil, nicméně utrpěl rozsáhlá poškození mozku a skončil v takzvaném bdělém kómatu.

Nekontrolovatelné křeče

Chlapec se proto ani po třech letech neobejde bez neustálé péče svých rodičů, kteří se svým dítětem prožívají dennodenní muka. Adámek totiž trpí nekontrolovatelnými záchvaty. Ty popsala jeho rodina v příspěvku na Facebooku, ke kterému připojila fotku z momentu, kdy měl Adámek velké křeče.

"Už několikrát se nám stalo, že během cesty se dostaví křeče a je potřeba Adámka položit. Pak jenom rychle najít místo, zastavit, položit a chvilku počkat, až dojde ke zklidnění a uvolnění.

Když jsme položili Adámka na ten trávník, tak mi ho bylo tak moc líto..." popsala rodina situaci, která je zachycena na přiložené fotce.

Tragédie jim doslova změnila život od základu. Za svého syna ale bez ustání bojují každým dnem, byť je to velice náročné. "Už 3 a půl roku máme všechno jinak, nebudu psát o tom, co už nemůžeme, protože daleko kratší je psát o tom, co nám ještě zůstalo," svěřila se rodina.

Adámek je spokojený

Zároveň ale rodina uvedla, že jim jsou značnou oporou sestry v libereckém centru, kam vozí Adámka na rehabilitace. „Vím, že je tam Adámek moc spokojený, opět v péči fyzioterapeutky paní Ivanky a zdravotní sestřičky paní Jíti, ale i dalších, kteří se snaží tolik pomáhat na té cestě, po které by nikdy nikdo nechtěl jít,“ napsala rodina.

V komentářích se pak dočkali slov podpory. "Není den, abychom si na vás všechny nevzpomněli. Honzo držte se všichni. Posílám sílu, opatrujte se," napsala jedna z uživatelek, ke které se přidali i další. Všichni tak doufají, že se Adámek dočká alespoň trochu kvalitního života.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy