Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Adámek krvácel 13 minut na chodbě: Postup pardubické lékařky je proti rozumu, tvrdí znalci

Adámek krvácel 13 minut na chodbě: Postup pardubické lékařky je proti rozumu, tvrdí znalci
Zdroj: Facebook
+ Dalších 14 fotografií
tragédie
Příběh Adámka Vyčítala, se kterým se veřejnost seznámila díky odvysílání v televizi, veřejností naprosto otřásl. Chlapec už od útlého věku trpěl rýmou, a proto před dvěma lety podstoupil v pardubické nemocnici operaci mandlí. Po několika dnech hospitalizace začal Adámek masivně krvácet a kvůli neschopnosti personálu šlo chlapci o život. Jenom díky záchranářům, kteří ho resuscitovali, chlapec přežil. Po komplikacích má poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu. Podle kriminalistů se personál nemocnice dopustil zásadního zanedbání svých povinností.

V tiskové zprávě ohledně případu malého Adámka Vyčítala, který chybou nemocničního personálu skončil v bdělém kómatu, stojí, že policie obvinila pardubickou nemocnici, lékařku a dvě zdravotní sestry.

Ze strany nemocnice podle vyšetřovatelů došlo k zásadnímu porušení či zanedbání povinností. „Zjistili jsme, že v době hospitalizace poškozeného chlapce neměla nemocnice definované odborné a organizační postupy, které by lékařům doporučovaly, jak pracovat,“ uvedla ředitelka kanceláře ředitele královéhradecké policie Ivana Ježková.

Obviněná lékařka a obviněné zdravotní sestry podle policie špatně diagnostikovaly pooperační komplikace u pacienta, v důsledku čehož u něj došlo k masivnímu krvácení z operační rány. „Krvácejícího pacienta nechaly jak dětská lékařka, tak odborné zdravotní sestry odejít s matkou do přízemí budovy, kde měl být pacient údajně následně ošetřen. Tímto postupem byl ale bezprostředně ohrožen na životě,“ uvedla Ježková.

Podle znalců byl postup lékařky i zdravotních sester nejen proti současné vědě, ale i proti zdravému rozumu. Nemocnice se zatím k obvinění nevyjádřila, začátkem září ale slíbila vydat stanovisko. Lidé na sociálních sítích diskutují, zda se lékařka, která si na záznamech upravovala své oblečení, věnovala pracovním povinnostem, nebo intimnostem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy