Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Adámek (10) krvácel, doktorce v Pardubicích to bylo jedno?! Probral se s POŠKOZENÝM MOZKEM

Zdroj: archiv Jana Vyčítala/Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Fatální chyba
Lhostejnost lékařky podle tatínka zničila v několika minutách život úplně normálnímu chlapci! Adámek (10) krvácel a potřeboval okamžitou pomoc. Doktorka se místo toho kolem něj procházela s rukou v kapse. Tak to před necelými dvěma lety vypadalo v nemocnici v Pardubicích. Chlapeček má poškozený mozek a vůbec nereaguje na okolní svět!

Když před dvěma lety dnes desetiletému Adámkovi operovali krční mandle, nikoho ani v největší noční můře nenapadlo, co se může stát. Čtyři dny po zákroku se chlapec silně rozkrvácel. Lékařka z dětského oddělení rozhodla, že musí na ambulanci oddělení ORL. Tam ho musela maminka dovést pěšky, žádná pomoc ale nepřišla!

Místo okamžitého zásahu doktorka kolem krvácejícího chlapečka prošla s rukou v kapse. „Na místě zjistili, že ambulance je zamčená a opuštěná. Dětská lékařka, která je doprovázela, od syna vzápětí v klidu s rukou v kapse odešla, aniž by mu jakkoliv pomohla. Později je opustila i bezradná dětská sestra,“ popisuje tatínek Jan Vyčítal, který na podporu svého syna založil stránku na Facebooku.

To, že nejde o báchorky, ale krutou pravdu, dokazují záznamy z bezpečnostních kamer. Pardubická nemocnice podle nich asi nemůže být na své zaměstnance pyšná. Kromě lhostejné doktorky je na záznamu vidět i zdravotní sestra, která na Adámka místo pomoci jen s vyjeveným výrazem zírá.

Zničený život

Personál z dětského oddělení nevěděl, že ambulance na oddělení ORL je v noci uzavřená. Otázkou je, proč mu nepomohla dětská doktorka, která sháněla kolegu. Až po dlouhých 13 minutách se podařilo najít lékaře. Jenomže to už bylo pozdě. Adámka museli 40 minut oživovat, upadl do kómatu a má poškozený mozek. Nemocnice úplně normálnímu klukovi zničila život!

"Adámek má poškozený téměř celý mozek. Jen těžko, spíše vůbec člověk nedokáže přijmout tuto informaci, toto sdělení lékařů. Uvědomujete si, že už nikdy nebude nic jako dřív. Ale vlastně toto odmítáte přijmout. A nesmíte to přijmout, protože jinak se tato situace ani nedá zvládnout. Musíte věřit a doufat, že se Adámkův stav bude vyvíjet," doufá Adámkův tatínek.

Pardubický špitál se snaží hájit tím, že chyby se prostě někdy stávají. „Situace, ve které se rodina ocitla, je bolestná a velmi nešťastná. Bohužel ani při vynaložení maximálního úsilí není možné vždy předejít komplikacím. To však neznamená, že každý podobný případ všechny zúčastněné zdravotnické pracovníky hluboce lidsky nezasáhne,“ sdělila mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová.

Tato slova však vůbec neuklidňují rodinu, která na tolik potřebnou léčbu shání peníze, kde se dá. Podle Vyčítala jsou v nemocnici arogantní a o odškodnění se tam nikdo nechce bavit.

Související články

Další články