Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Adam Vojtěch: Vrátí se opět testování žáků ve školách a skončí po volbách na postu ministra?

Adam Vojtěch: Vrátí se opět testování žáků ve školách?
Zdroj: profimedia
Koronavirus

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) prozradil, že by chtěl provést screeningové testování, podobně jako na začátku školního roku, v průběhu podzimu ještě alespoň dvakrát nebo třikrát. Co se týče celoplošných opatření, ty zatím ministr neplánuje. V rozhovoru pro Blesk Zprávy také prozradil, jestli má v plánu po říjnových volbách nadobro skončit na současném postu.

Současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že přemýšlí nad tím, že opět přistoupí k testování žáků ve školách. „Zvažujeme nějakou podobnou variantu, komunikujeme o ní s hygieniky. Nemáme ještě termín, ale mělo by to být v průběhu podzimu,” uvedl v rozhovoru pro Blesk Zprávy a dodal, že by měla proběhnout alespoň ještě dvě nebo tři kola testování.

Podle ministra mají ještě dostatek testů, proto plánují testování zopakovat. S přesným termínem chce však počkat až na konec září, kdy už bude jisté, jak se situace během měsíce po prázdninách vyvinula. „Bavili jsme se, že plošné testování ve školách v tuto chvíli není nutné,” dodal. Podle něj se situace nijak rapidně nehorší, proto k tomu není důvod.

Zatím žádná lokální opatření

Co se týče lokálních opatření, Vojtěch řekl, že momentálně nic takového neplánují. „I Karlovarský kraj, kde došlo k určitému zhoršení, se začal uklidňovat. Pokud by se situace zhoršovala, samozřejmě by k tomu byli kolegové z hygien připraveni,” nechal se slyšet.

Adam Vojtěch také prozradil, jestli se vidí v politice i nadále po říjnových volbách. „Když jsem se vracel na ministerstvo, tak jsem opakovaně říkal, že mé angažmá v politice končí volbami. Co bude potom, se uvidí, ale v hlavě to v tuto chvíli nemám. Není ale v mém plánu, že bych pokračoval jako ministr zdravotnictví,” uvedl věci na pravou míru. 

Očkování třetí dávkou

Od pondělí 20. září se mohou lidé přihlásit k očkování třetí dávkou. Podmínkou však je, že musí od uplynulého očkování uběhnout osm měsíců. Lékaři budou využívat pouze dvě vakcíny, a to ty od Moderny a Pfizeru/BioNTechu. Registraci je možné provést přes Centrální rezervační systém na portále Crs.uzis.cz nebo přes stránky ministerstva zdravotnictví Registrace.mzcr.cz.

Související články

Další články