Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Adam Vojtěch slaví 34 let: Od Kena ze SuperStar až po hořký konec na ministerstvu

Adam Vojtěch slaví 34 let: Od Kena ze SuperStar až po hořký konec na ministerstvu
Zdroj: Extra.cz
+ Další 4 fotografie
Narozeniny
Adam Vojtěch je celebritou, která za poměrně krátkou dobu prošla pořádnou proměnou. Téměř každý Čech si vybaví, že Vojtěch se v roce 2005 zůčastnil pěvecké soutěže SuperStar. Tam také dostal přezdívku Ken, která se mu stala noční můrou v pozdější kariéře. V soutěži ale skončil v semifinále, později se zpěvem úplně přestal a vstoupil do politiky. Tam to Vojtěch dotáhl až na ministra zdravotnictví. Jeho působení ve funkci ale výrazně poznamenal koronavirus a Vojtěch nakonec rezignoval. I tak má ale za sebou pořádně výraznou kariéru, a to právě oslaví teprve pouhých 34 let!

Pohledný blonďák se odmala věnoval zpěvu. Působil v několika pěveckých souborech, vystupoval v muzikálech a celkově se mu v hudbě dařilo. Dokonce natočil a vydal vlastní album. Populární pěvecká soutěž SuperStar se tak jevila jako jasná volba. Přestože to v Vojtěch dotáhl až do úctyhodného semifinále, na soutěž nejspíš nevzpomíná zrovna v nejlepším.

Porota a moderátoři mu totiž neřekli jinak než Ken, což je protějšek panenky Barbie. Přezdívka se Vojtěchovi zrovna dvakrát nezamlouvala, což i sám přiznal. Jako Ken se prostě neviděl. I tak to ale slýchá po celou kariéru a lidé si z toho dělají srandu dodnes. Jen na internetu vznikla spousta komických koláží.

Vystudoval dvě vysoké školy

Po konci v SuperStar Vojtěch ještě nějakou dobu zpíval, v roce 2006 pak začal studovat práva. Ta na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze dokončil v roce 2012. O rok později dokončil studium na stejné univerzitě na Fakultě sociálních věd, kterou dělal souběžně s právy. Vojtěch tak vlastní hned dva magisterské tituly.

Ihned po škole začal Vojtěch pracovat jako právník ve společnosti MAFRA. Tam si ho také všiml Andrej Babiš, který Vojtěcha vzal do pořádné politiky. V roce 2014 se tak stal tajemníkem na ministerstvu financí. V roce 2017 pak Vojtěch kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny. Tam byl zvolen jako nestraník za hnutí ANO 2011. Ještě na podzim ten samý rok byl jmenován ministrem zdravotnictví.

Na to této pozici vydržel bývalý zpěvák jako nejdéle sloužící ministr zdravotnictví v historii samostatného Česka. Svůj rekord by pravděpodobně ještě prodloužil, kdyby nepřišla epidemie koronaviru. Vojtěch okamžitě stanul v boji se zákeřnou nemocí, ale moc se mu nevedlo. Tedy alespoň ne podle mínění veřejnosti. Ta ho v popularitě řadila daleko za epidemiologem Romanem Prymulou, který vedl krizový štáb.

Ustoupil Prymulovi

Přestože řada opozičních politiků žádala Vojtěchovu rezignaci, ministr zdravotnictví první vlnu covidu-19 ustál. Ta druhá mu ale zlomila vaz. Česko se na začátku září začalo topit ve vysokých číslech nakažených a Vojtěch přestal nátlak zvládat. Podle Babiše skončil i několikrát vyčerpáním na kapačkách. 21. září 2020 nakonec Vojtěch z funkce ministra odstoupil a přenechal své místo právě Prymulovi.

Opozice si konečně oddechla, pro velkou část odborníků šlo naopak o zklamání. Vojtěch je totiž podle nich slušným člověkem, který navíc naslouchal odborníkům. Bývalý ministr zdravotnictví ale v politice ani zdaleka nekončí. I nadále hodlá vykonávat práci poslance a sám připustil, že v budoucnu může zamířit i na vyšší posty.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy