Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Adam Vojtěch sklopil uši: Ve školách, hospodách a obchodech roušky nebudou

Adam Vojtěch sklopil uši: Ve školách, hospodách a obchodech roušky nebudou
Zdroj: archiv Adama Vojtěcha
+ Další 2 fotografie
rozhodnutí
Kolem roušek se stále něco mění a právě kvůli tomu se musel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dostavit na kobereček k Andreji Babišovi (65). Premiérovi se celá pravidla kolem roušek nezdála a povídání zřejmě k něčemu bylo. Ve školách a obchodech roušky od září povinné nebudou.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch překvapil celou Českou republiku, když přišel s plošným nařízením, kdy všichni od 1. 9. budou muset nosit roušky v uzavřených prostorách. To se týkalo i MHD, škol, obchodu, vnitřních hromadných akcí a tak dále. Pravidla, která zavedl, se českému premiérovi rozhodně nelíbila.

"Jsem trochu v šoku z toho, co vypadlo z ministerstva zdravotnictví," uvedl už ve středu naštvaný Andrej Babiš a ve čtvrtek dodal, že výstupům z ministerstva zdravotnictví nerozumí. Vojtěcha si tedy pozval na konzultaci. Babiš naprosto chápe to, že se nemocní a senioři musí chránit, v MHD a nemocnicích tedy zakrytá ústa a nos chápe.

Roušky nebudou povinné ve školách a obchodech

Co mu však moc nedocházelo bylo, jak Vojtěch nastavil pravidla pro nošení roušek ve školách. Žáci totiž měli nosit roušky například na chodbě, ale v učebně si je mohli sundat. Po sezení s premiérem Adam Vojtěch přišel se změnou. Ve školách od 1. září roušky povinné nebudou. Pokud se zhorší situace, bude se podle toho jednat. "Opatření se bude vázat na tzv. semafor," vzkázal ministr Vojtěch.

Nebude ani nutné nosit roušky v obchodech, restauracích či službách pro zákazníky, tedy například v kadeřnictvích. "Dále zůstává povinnost na úřadech, v nemocnicích nebo ve veřejné dopravě," vylíčil Vojtěch. Vojtěch dodal, že se celá situace v souvislosti s koronavirem znovu vyhodnotí až na konci září.

Související články

Další články