Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Adam Vojtěch promluvil o rouškách a karanténě: Okomentoval i odchod Maďara. Mrzí mě to, říká ministr

Adam Vojtěch promluvil o rouškách a karanténě: Okomentoval i odchod Maďara. Mrzí mě to, říká ministr
Zdroj: archiv Adama Vojtěcha
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) při setkání k chytré karanténě znovu promluvil o rouškách. Ujasnil, kde od 1. září skutečně budou povinné a kde si je lidé nakonec nebudou muset nasazovat. Uvedl rovněž, že karanténa kvůli koronaviru bude zkrácena, a okomentoval i odchod epidemiologa Rastislava Maďara.

Už za pár dní čekají Česko další změny související s pandemií koronaviru. Změny se týkají nejen nošení roušek, ale i doby, po jakou musí být lidé kvůli koronaviru v karanténě. Adam Vojtěch uvedl, že tato doba bude zkrácena.

„Od 1. září bude změna jak v rouškách, tak v karanténě a izolaci, zkrácení na 10 dnů,“ řekl ministr zdravotnictví při setkání týkajícího se chytré karantény. Roušky budou od nového měsíce povinné ve veřejné dopravě, ve zdravotních a sociálních zařízeních i na úřadech.

Adam Vojtěch původně plánoval povinné nošení roušek i ve školách, konkrétně pouze na chodbách, pak také v kadeřnictvích, restauracích a obchodech. Z těchto vyhlídek ale nakonec sešlo a jedná se o místa, kde zakrytí nosu a úst povinné nebude.

Rastislav Maďar

Epidemiolog Rastislav Maďar na vlastní žádost skončil v pracovní skupině ministra zdravotnictví. Jeho odchod zapříčinil chaos kolem nařízení, která měla platit od 1. září. „Ode mě to nebyl žádný podpásový útok. Mě to mrzí, že se pan Maďar rozhodl odejít. Problém byl možná špatná komunikace v rámci týmu,“ uvedl na setkání Adam Vojtěch.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy