Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Adam Vojtěch přiznal slzy při odchodu z ministerstva: Teď už se ženou plánují rodinu

Adam Vojtěch přiznal slzy při odchodu z ministerstva: Teď už se ženou plánují rodinu
Zdroj: Archiv Adama Vojtěcha
+ Další 4 fotografie
zpověď
Práce ministra není vůbec lehká. O všem se rozpovídal Adam Vojtěch, který po dlouhé tři roky působil v čele ministerstva zdravotnictví. V pondělí se však funkce vzdal a konečně si může vydechnout. Bude mít čas na přátele, volnočasové aktivity, ale hlavně na svou manželku. A možná i založení rodiny!

Exministr Adam Vojtěch v rozhovoru pro pořad Život ve hvězdách přiznal, že celé dny trávil v zaměstnání a neměl čas na nic, ani nikoho. Po svém odchodu z ministerstva zdravotnictví se pak roztrhl pytel se zprávami od veřejnosti, což ho ohromně potěšilo. A netajil se tím, že i on svůj odchod oplakal...

"Byly to tři roky dost náročné práce. Prakticky od rána do večera člověk trávil v zaměstnání a téměř neviděl své blízké, poslední půlrok to pak bylo nejvíce intenzivní. Zhodnotil jsem, že situace uzrála k tomu dát prostor někomu dalšímu. Jsem rád, že jsem dostal tu příležitost a měl možnost vést resort zdravotnictví. Myslím, že se nemám za co stydět," uvedl Vojtěch.

"I když ve mně byly pocity smutku a také jsem uronil pár slz, takový je život a taková je politika. Nakonec převáží úleva a pozitivní pocit z vykonané práce," svěřil se bývalý ministr zdravotnictví.

V plánu je založení rodiny

Po odchodu z ministerstva je jasné, že se jeho náplň pracovního dne a volného času upraví. A to znatelně. Jak už před časem potvrdil, bude se moci věnovat své milované ženě, která mu je oporou už od začátku jeho kariéry. A zřejmě dojde i na rodinu!

"I pro ni to bylo velmi náročné období, cítila všechen ten tlak a vše se mnou prožívala. Myslím, že je nakonec ráda, že to takto dopadlo a že bude mít možnost trávit se mnou více času. Určitě je v plánu i založení rodiny. Na to doteď skutečně nebyly úplně myšlenky. Až bude větší klid a život se mi vrátí do normálních kolejí, je to další výhled do budoucna," vylíčil exministr.

Návrat k hudbě

"Těším se na to, až se potkám s přáteli a budu se moci více věnovat své ženě. Myslím si, že jsou to všechno věci, které lidé vnímají jako obyčejné. Ale pro mě to bylo v posledních letech vždy spíše něco svátečního. Těším se i na pořádný spánek. Poslední tři roky jsem každý den vstával v pět ráno, v šest už jsem byl v práci. Domů jsem se vracel většinou v deset, jedenáct, někdy i později," dodal.

Něco mu při práci přeci jen chybělo. "Určitě jsem se nevěnoval hudbě jako dřív. Tak jsem psal kolegům z kapely, že by bylo fajn se znovu víc potkávat a někde si zahrát." Na závěr rozhovoru poděkoval všem za jejich podporu, ať už předtím, nebo teď v této složité situaci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy