Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Hranice umí zavřít i Jakeš. Potřebujeme roušky, vzkázal Babišovi ředitel nemocnice ve Slaném

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
koronavirus
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru v Radiožurnálu sdělil, že v současné době není schopen říct, kolik chybí respirátorů. Hovořil, že jich možná chybí až milion. V pátek dostaly nemocnice od státu 51 tisíc respirátorů, ale je jich stále nedostatek. Premiér Babiš uvedl, že kde roušky nejsou, tam je osobně doveze. Jenže neučinil tak. V sobotu přiznal, že roušky na trhu nejsou. Ředitelé velkých nemocnic jsou v šoku a zlobí se.

"Je velmi těžké říci, kolik chybí respirátorů. Poptávka je v rámci milionu respirátorů. Ve zdravotnictví chybí v řádech stovek tisíc, možná až milion respirátorů. V noci jsme rozvezli asi 50 tisíc pomůcek,“ řekl pro Radiožurnál ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Roušky a respirátory jsou v boji s koronavirem zásadní. Premiér Andrej Babiš (65) na sobotní tiskové konferenci uvedl, že zdravotníci respirátory mají. "Není pravda, že by naši zdravotníci neměli respirátory. Tak mi řekněte kde a já jim to dnes osobně rozvezu," uvedl Babiš.

Jenže lékaři a ředitelé nemocnic stále tvrdí, že Babiš jim nic nedovezl! "Naše nemocnice doposud slibované roušky ani respirátory nedostala," odpověděla mluvčí Oblastní nemocnice Mladá Boleslav Hana Kopalová na dotaz redaktorů Českého rozhlasu.

Rozlobený je také ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček. Ten v České televizi uvedl, že hranice umí zavřít každý. Že by to zvládl i Jakeš. Ale že vláda neumí řešit základní problém a roušky a respirátory prostě nejsou.

"Problémem je, že na trhu je velká bitva o roušky a respirátory. Na trhu jsou navíc i podvodníci," uvedl premiér Babiš pro Českou televizi s tím, že některé nemocnice budou muset odložit běžný provoz. Babiš uvedl, že vláda jedná s Čínou, kde epidemii zvládli. Premiér věří, že by nyní mohla Čína pomoci Česku. "Tu situaci nikdo neočekával. Byly tady objednávky, ale nedopadlo to. Já chápu, že všichni potřebují respirátory, ale je třeba se soustředit na lidi, kteří jsou nakaženi koronavirem," uvedl Babiš.

VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE ZDE

Související články

Další články