Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Adam Vojtěch představil novou aplikaci eRouška 2.0: Oproti eRouška 1.0 má pro uživatele výhodu

Adam Vojtěch představil novou aplikaci eRouška 2.0: Oproti eRouška 1.0 má pro uživatele výhodu
Zdroj: reprofoto ČT24
Koronavirus
Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo představit novou aplikaci eRouška 2.0, jež má pomoci s podchycením zákeřného koronaviru. Aplikace má upozorňovat lidi, kteří si ji stáhnou, na rizikové kontakty.

Přesně v den, kdy se žáci po delší pauze vracejí do škol, představil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch novou aplikaci nesoucí název eRouška 2.0. Díky aplikaci by mělo být snadnější zjistit, s kolika lidmi přišel do kontaktu nakažený. Upozorněni by měli být i ti, kteří nakaženého potkali třeba v obchodě nebo v městské hromadné dopravě.

"Stát nebere odpovědnost za jednání lidí. Je na každém z nás, jak tu aplikaci využije," upozornil Vojtěch podle iDnes.cz při setkání s novináři. "Je to dobrovolné, ale je to to nejmenší, abychom situaci zvládli," zmínil ministr zdravotnictví.

Aplikace by měla začít fungovat zhruba v polovině září. Čeká se totiž na schválení firem Apple a Google. Podle vládního zmocněnce pro digitalizaci Vladimíra Dhzurilla se souhlas očekává do dvou týdnů.

Větší soukromí

Aplikace eRouška 2.0 bude mnohem více anonymní než předešlá eRouška 1.0. Server ani identifikovaný kontakt totiž nebudou znát identitu nakaženého. Nová aplikace má sloužit jako varovný systém pro občany, čímž se ministerstvo zdravotnictví snaží docílit toho, aby si aplikaci stáhlo a nainstalovalo co nejvíce lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy