Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Adam Vojtěch pod ostrou palbou kritiky: Označují ho za teflonového ministra

Adam Vojtěch pod ostrou palbou kritiky: Označují ho za teflonového ministra
Zdroj: profimedia
Koronavirus
Dnes se ve Sněmovně koná mimořádná schůze, kde hlavním tématem je, jak je Česko připraveno na druhou vlnu koronaviru. Na schůzi promluvil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a od řady poslanců se dočkal značné kritiky.

Poslanci se dnes sešli ve Sněmovně na další mimořádné schůzi. Opět je hlavním tématem koronavirus Členové vlády před poslanci vyhodnocují první vlnu epidemie koronaviru Také informují o tom, jak je Česko připraveno na případnou druhou vlnu. Často se také hovoří o Karvinsku, kde je aktuálně velký počet nakažených.

Když přišla řeč na lokální ohniska, označil šéf STAN Vít Rakušan ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha za "teflonového ministra". Podle Rakušana Vojtěch vše vysvětluje klidným hlasem, nicméně jeho sdělení mnohdy nemají žádný obsah.

Vojtěch ve Sněmovně odmítl jakékoliv selhání systému při postupu proti šíření koronaviru na Karvinsku. "Nedochází ke komunitnímu šíření. Ty výskyty jsou dány masivním testováním," uvedl Vojtěch.

Poslanec ODS Bohuslav Svoboda pak za zásadní problém považuje, že informaci o tom, zda jsou testovaní pozitivní či negativní, se lidé dozvídají až velmi pozdě.

Situace v dolech OKD

Mnozí jsou kvůli situaci v dolech OKD naprosto rozhořčeni. Mezi nimi je třeba první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. "Nechápu, že se můžeme tvářit, že vše probíhá jako podle plánu," reagovala na Vojtěchova slova Richterová. "Ta reakce byla neuvěřitelně pomalá," připomněla.

Bývalý starosta Karviné a nynější místopředseda Sněmovny za ČSSD Tomáš Hanzel si také postěžoval na vládu. "Opatření jsou pomalá, zmatená a evidentně málo účinná," podotkl Hanzel.

"Je to region, na který se vláda vykašlala," upozornil poslanec ODS a bývalý reprezentant ve skoku na lyžích Jakub Janda.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy