Adam Vojtěch nastínil situaci kolem koronaviru: Roušky do června, bary v létě a obchody do měsíce
„Nechceme dělat prudké pohyby, zcela jistě neotevřeme ze dne na den všechny obchody. Dokážu si však představit, že značná část provozoven a obchodů by mohla do měsíce znovu začít fungovat,“ nechal se slyšet ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro LN.
Co se týče obchodů s oblečením, tak Vojtěch naznačil, že by se měly otevřít až jako poslední a není si jist, zda bude povolené si zkoušet oblečení právě kvůli hygieně. „Předpokládáme, že v následujících týdnech dojde k postupnému rozvolnění restrikcí u všech obchodů. Byť mohou zůstat některé výjimky týkající se prodejen s oblečením, kde si lidé zkouší šaty přímo na těle,“ řekl na adresu obchodů s oblečením.
„Potřebujeme zhodnotit rizika přenosu viru skrze textil. Předpokládáme, že vydáme doporučení, aby si lidé nově koupené zboží vyprali, vyžehlili a vydezinfikovali,“ dodal k tématu. Adam Vojtěch si je vědom, že provozovatelé nejenom restauračních zařízení by vzhledem k finanční situaci chtěli otevřít co nejdříve. K postupnému uvolňování dojde, ale bary budou otevřené mezi posledními.
„Než povolíme provoz i ve večerních a nočních hodinách, to ještě nějaký čas potrvá,“ řekl. Podle ministra zdravotnictví by Češi měli roušky nosit zhruba do června. „Myslím si, že se bavíme o době někdy do června. Ale v jistých situacích budou roušky doporučené i nadále.“
Podle vyjádření Vojtěcha by děti mohly stihnout měsíc výuky, ale lidé by se měli dopředu připravit na to, že letos se budou muset obejít bez festivalů. „Za mě osobně nikoliv, v této oblasti budeme spíše přísní. To by se situace kolem nákazy koronavirem musela zásadně zlepšit. Byť jsme na dobré cestě, vir nás stále ohrožuje a mezi populací přetrvává, neustále přibývají nové případy. Velké festivaly s účastí desetitisíců návštěvníků jsou prostě největším rizikem. Nadcházející léto bude z tohoto pohledu zkrátka jiné, než jsme zvyklí. Věřím, že to lidé pochopí,“ dodal.
Dokonalá past ve Zrádcích. Mia se neštítí ničeho, obelstila dalšího obětního beránka
Související články

Bývalý ministr Vojtěch se stal dvojnásobným tatínkem. Ukázal rozkošnou dcerku a prozradil zajímavé jméno

Utajené kamarádství Jiřího Mádla: Na škole byl parťákem Adama Vojtěcha, o vzorných studentech nemůže být řeč

Adam Vojtěch zavzpomínal na SuperStar: Laďka Něrgešová mi vymyslela přezdívku

Adam Vojtěch na pokraji vyčerpání: Bývalý ministr odhalil nejtěžší životní období, prošel si doslova peklem















