Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Adam Raiter otevřeně o Survivoru: Nedokázal jsem hrát tu špínu, byla tam šikana jako v první třídě

+ Další 2 fotografie

Patřil mezi nejvýraznější osobnosti reality show Survivor, ze soutěže sice umělecký truhlář Adam Raiter (33) vypadl už před několika týdny, jeho jméno se ale mezi účastníky nepřestávalo skloňovat. Tak moc některým uvízl v žaludku! Pro redakci eXtra.cz prozradil, jak se na ostrově vyrovnával s kritikou a jak show vnímá teď u televizní obrazovky. Slovně nešetřil zejména Chili, která hraje i dle diváků velmi necitlivou hru vůči ostatním aktérům, ač sama body do kmenu příliš nenosila. Nic extra nejsou ani její kuchařské výtvory, proč jí to ale nikdo neřekne do očí? 

Ještě před nástupem do Survivoru se Adam Raiter netajil informací, že se pro show narodil. Po své vlastní zkušenosti ale myšlenky přehodnotil.

Narodil jsem se na to žít na pustém ostrově, ale nenarodil jsem se pro tuhle show. Nedokázal jsem hrát tu špínu, která tam byla. Ondřej mi často říkal, že je ta hra o tom. Je to pravda. Ale dá se to hrát jinak, je to o tom přelstít, člověk se nemusí chovat špatně. Čistě hraje třeba Nikol, ke všem je velmi slušná, nevysmívá se, nikoho nešikanuje a tak to má podle mě být. Skvěle hraje i Vláďa nebo Domča," svěřil se Adam pro eXtra.cz se slovy, že proti srsti mu pak bylo zejména počínání Chili, která mu nedávno zkritizovala i děravou střechu.

Šikana jako v první třídě

„Tohle mě na jednu stranu těší, to, že jsem jí uvízl takhle v žaludku, už o něčem vypovídá. Až tady v Česku jsem zjistil, že ta moje hra byla v očích diváků fajn, ale na ostrově mě pořád nesnáší," vypráví se slovy, že se svých bývalých spoluhráčů mnohokrát ptal, zda je v pořádku, jak mluví a jedná. „Veve mi ikskrát řekla, že to je v pohodě, tak jsem byl z těch lidí zmatený."

"Zejména pak z Chili. Ne že mi její chování nepřišlo dobré vůči mně, ale vůči ní. Ona v televizi dělá, ví, jaký je showbyznys. Já to nevím, ale dokázal jsem si spojit jedna a jedna, že je lepší si nějaké emoce kontrolovat. Možná je to i tím, že tam se přesně ukáže, jaký kdo je. Emoce tam dokážeš kontrolovat čtrnáct dní. Další týdny už ani nevnímáš kamery a pátý týden se vysmíváš lidem, protože jsi v reálném životě opravdu neslušný člověk a tam to neukočíruješ," tvrdí Adam, který tak potvrdil, že si na Chili nezasedli pouze stříhači show, ale i na ostrově působí velmi necitlivě.

„Často to bylo srovnatelné s šikanou v první třídě, jak tě banda dětí odstraní do kouta. Tohle se tam vážně dělo a je to i důvod, proč lidé reagovali na určité situace tak, jak reagovali," ​vykládá.

Vaření Chili není nic extra, ale neřekneš jí to

"Přitom mi taky nepřipadá, že tam Chili dělala extrémní kuchařské cosi, protože kokos umí uvařit každý, ale neřekneš jí to, protože víš, že je to kuchařka. Pak Chili vezme balon na americký fotbal a ani ho nehodí do skruže, já bych se propadl hanbou," vysvětluje Adam v návaznosti na fakt, že se Chili a Veronika pustily i do roznášení drbů o Xénii, která měla chovat náklonnost k Tomáši Benkovi.

„Xénia má doma přítele, ony to vědí, tak proč to říkají? Tyhle věci mě mrzí, protože se tímto chováním akorát podepisují na duších ostatních lidí. Xénia se musí vrátit domů ke svému příteli a myslím si, že ten to má fakt dost těžký, protože je doma sám. Nechápu, že nedokážou myslet na lidi okolo sebe, některé věci se zkrátka neříkají," připomíná.

Aliance i věčné vysmívání se

Vytvoření aliance je nedílnou součástí pro postup v Survivoru, Adam byl jednou z osobností, která se nedokázala příliš zařadit, a to z jednoduchého důvodu. I v reálném životě je zvyklý jednat sám za sebe, a tak to pro něj nebylo tak přirozené jako u jiných.

„Vytvořily se aliance, které udělali ti slabší, nemyslím to tak, že jsou slabší. Jde o různé typy lidí, kteří mají své přednosti. V reálném životě to funguje tak, že když někam přijdu a je tam třeba Enrique, tak slušně pozdraví a jde domů. Tady ví, že někdo jako já by ho mohl následkem jednání uhodit a nemohl by se z toho probrat. To ale neznamená, že bych to udělal, ten člověk to cítí, a proto se tak k tobě chová, protože má třeba strach," pokračuje se slovy, že v Survivoru se soutěžící zkrátka musí řídit pravidly hry.

„Pak přiletíš na ostrov a on ví, že ho uhodit nemůžeš, protože je za to taková pokuta, a jsi prostě v háji. On se v běžném životě necítí bez aliance dobře, na rozdíl ode mě, já jsem zvyklý spoléhat se jenom sám na sebe. Pro tyhle 'slabší' jedince je tak vytvoření aliance jednodušší, protože už to znají ze svého života," poznamenal s tím, že ti, co nebyli v alianci, to měli na ostrově skutečně těžké.

„A když jim pak řekneš, ať se nevysmívají, tak bylo zle. Najednou jim to hrozně vadilo, i když se vysmívali těm, kteří na tom nebyli psychicky dobře," ​dodává.

Na spoustu soutěžících se svalila vlna kritiky, zejména pak na Chili, která na lidi působí jako rádoby sluníčko. Sám Adam je zvědavý, jak budou někteří účastníci soutěže reagovat na svůj podpis, který v reality show zanechali.

„Neskutečně se na to těším, Enrique už se mnou asi nikdy mluvit nebude. Jsem zvědavý, jak se mnou bude schopná komunikovat třeba Chili, ale i řada dalších. Jestli se se mnou nebudou schopni bavit, tak si o nich budu myslet něco špatného a budu je držet daleko od své sociální bubliny," zakončil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy