Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Adam Koller a Eva Střihavková: Promluvili o druhém dítěti a slavných otcích, co zuřili

Adam Koller a Eva Střihavková: Promluvili o druhém dítěti a slavných otcích
Zdroj: se souhlasem Adama Kollera
+ Další 4 fotografie
rozhovor

Málokdo ví, že naši slavní zpěvácí Kamil Střihavka a David Koller jsou vlastně příbuznými. Jejich rodiny se navždy spojily díky jejich dětem Adamovi a Evě, mezi kterými přeskočila pověstná jiskra. vznikla tak láska jako trám, ze které brzy vzejde již druhý potomek. K jejich prvorozenému synovi Vincentovi přibyde ještě malá holčička. Jak se dali dohromady a jaké to vlastně je být dětmi slavných umělců prozradili v pořadu 7 pádů Honzy Dědka na TV Prima. Tvrdá výchova

Eva Střihavková a Adam Koller spolu čekají již druhé dítě. Díky jejich lásce se navždy spojily rodiny dvou předních českých interpretů. Zakladatele a frontmana kapely Lucie Davida Kollera (61) a slavného rockera s pořádným hárem Kamila Střihavky (57).

Ačkoliv by se mohlo zdát, že jako děti známých osobností českého showbyznysu měli dětství, jako z pohádky, možná by tak úplně nesouhlasili. Slavní rodiče na své ratolesti dost často kladou vysoké nároky a ne vždy chce potomek pokračobvat zrovna v jejich stopách. Tak tomu bylo i v Evině případě, která se po dlouhých letech pří s otcem stala spisovatelkou.

"Prošla jsem důkladně hudební výchovou, odmalička jsem chodila na zpěv, na hudební nauku, violoncello… Dělala jsem to asi do 14 let. Učily mě v Teplicích ruské paní učitelky," vyprávěla Eva v oblíbené talk show 7 pádů Honzy Dědka. "Když jsem ve 14 pořád zpívala písničky jako Závodily koníci nebo Přijela k nám teta želva, už moc mě to nebavilo, chtěla jsem zpívat Beyoncé, ale to ty paní učitelky neměly rády. Tak jsem pak přestala zpívat," řekla s tím, že tatínek z ní překvapivě nechtěl mít zpěvačku, ale olympionika.

"Dělala jsem balet, karate, ping-pong, volejbal, basketbal, veslování, přespolní běh. Pochopil, že ze mě nebude olympionik ve chvíli, kdy se mi při přespolním běhu krátce po startu vykloubilo koleno a já jsem se vrátila zpátky na start," vyprávěla dcera Kamila Střihavky o svých začátcích vrcholové sportovkyně. "Tam mě seřval, že jsem se měla doplazit do cíle. Do startu se nevrací. Od té doby jsem ale nemusela dělat tolik sportů, už jsem jenom veslovala. Ale tam to pochopil trenér, že nebudu olympionik," dodala se smíchem pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Vybral si hudbu

Syn Davida Kollera to měl narozdíl od své partnerky o poznání jednodušší. "Dlouho jsem nevěděl, co chci dělat. Na gymplu jsem pochopil, že matika a fyzika nebudou moje disciplíny," řekl v rozhovoru. "Ještě na gymplu jsem založil kapelu, pak jsem odešel na konzervatoř věnovat se tomu, čemu se věnuju dodnes," dodal talentovaný bubeník.

Co se hudebních nástrojů týče začínal Adam klavírem. "Nebyl jsem moc pilný, nikdy jsem moc necvičil. Sám jsem si hrál na bubny, pak jsem u toho zůstal," uvedl syn slavného otce.

Umělci příliš doma nebývají. Jak to vlastně mi v tomto ohledu Adam a Eva? Táta byl určitě někdy doma. Po revoluci to muselo být pro Lucii náročný. Jezdili 300 koncertů ročně. Tak prostě vydělával táta," řekl Adam, který si prý jako dítě přál, aby jeho otec doma chodil v teplákách. "Věděl jsem, že když má tepláky, bude doma, když měl džíny, blížil se odchod," podělil se o svou vzpomínku Kollerův syn.

Eva zase uvedla, že její tatínek byl hodně v Praz a ona zůstávala v Teplicích, kde bydela. "Když se vrátil, vždycky nám něco přivezl. Myslím, že jsme se jako děti možná víc těšily na to překvapení, co přiveze. I když jsme samozřejmě měli radost, že je doma," přiznala Eva a dodala, že v devadesátých letech táta moc doma nebyl, ale díky všem kroužkům, které měly se sestrou po škole, jim to ani nepřišlo.

Přísný táta

Z Evina vyprávění bylo patrné, že její muž to měl v dětství doma o poznání jednodušší. Střihavka byl totiž údajně pěkně přísný táta, který si potrpěl na pravidla. "Ve 3/4 na devět muselo být zhasnuto. A to dokud jsem byla doma. Odešla jsem asi v osmnácti, devatenácti, to už nešlo, potřebovala jsem se večer učit a svítit," poznamenala Eva Střihavková k výchovným metodám svého otce.

Jako spisovatelka má Eva Střihavková na svém kontě již tři knihy. "Táta si přečetl jenom jednu a pořád říká, že je o naší rodině, ale není. Ty další ano, tam jsou lidi, které jsem potkala," řekla budoucí dvojnásobná maminka.

Osudové seznámení

Adam a Eva se spolu seznámili poměrně dost netradičním způsobem. "Uspořádala hudebně-divadelní festival za účelem toho, aby si našla kluka," prásknul na ní její muž. "Přišlo mi dobrý nahnat kluky na jedno místo, že si pak vyberu," odvětila mu jeho drahá polovička.

Adam byl podle jeho slov nadšen, že si s kapelou budou moct někde zahrát. "Byl jsem rád, když zavolala, že v našem kompletně nezaplněným diáři si zahrajeme někde v Hlubočepích. Okamžitě jsem to potvrdil, přijeli jsme do nějaké čtyřky u železničního přejezdu," vyprávěl Adam o onom osudném dni.

"Tam jsem ji uviděl a okamžitě jsem se zamiloval. Byl jsem nesmělej, koukal jsem na ni ze 30 metrů. Koncert skončil, Eva druhý den čekala záplavu zpráv od kluků z kapel, ale napsal jsem jenom já. A už jsme spolu dvanáct let," dopověděl hudebník. "Třináct," opravila ho Eva okamžitě.

Táta zuřil

A jak to bylo s onou první jiskrou? Přeskočila hned? "No…. Ale jo, hned… asi po měsíci," řekla se Eva. "Nechávala jsem si otevřený vrátka, musela jsem zjistit bytový podmínky. Účel byl najít si chlapa a odstěhovat se," přiznala, jak to celé bylo.

Táta Kamil byl prý strašně rozzuřený. "Říkal: Muzikant? Tak to je konec, to bude hrozné život s muzikantem, ne všichni jsou jako já. Pořád to opakoval. Byla u toho babička, ta ho krotila. Pak se s tím smířil a teď mu říká Můj nikdy nenarozený syn. A miluje ho. Tak dobrý," pochvalovala si závěrem, jak to celé dobře dopadlo.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy