Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Absurdní kampaň #MeToo má svou dohru: Zaměstnanci Netflixu se na sebe mohou dívat jen 5 sekund

Zdroj: archiv
Kampaň proti sexuálnímu obtěžování a zneužívání #MeToo vyvrcholila až do takových výšin, že členové filmových štábů společnosti Netflix mají zakázáno na sebe koukat déle než pět sekund, objímat se, nebo spolu flirtovat. Informoval o tom deník The Sun.

Hnutí #metoo a skandály s ním spojené mají pro některé zaměstnance nedozírné následky. Je až absurdní, k čemu všemu jsou lidé schopni zajít. Své o tom ví zaměstnanci Netflixu. Právě Netflix ukončil dlouhodobou spolupráci s hercem Kevinem Spaceym, který hrál v seriálu Dům z karet.

"Vedoucí pracovníci nás přišli na schůzku o obtěžování poučit, co je vhodné a co ne. Dívat se na někoho déle než pět sekund je považováno za nechutné," nechal se slyšet jeden z členů štábu seriálu Černé zrcadlo.

Zaměstnanci Netflixu na sebe nesmí zírat více než pět sekund, flirtovat spolu, nebo se dokonce objímat, pokud jejich kolega řekne rázné ne. Většina lidí se na sociálních sítích shoduje, že tato pravidla jsou naprosto směšná a vysmívají se jim.

Na tom se shodnou i někteří členové štábu. „Rozjely se s tím vtipy. Lidé se na sebe dívají, počítají do pěti a pak odvrátí oči,“ tvrdí.

„Jsme hrdí na cvičení proti obtěžování, které našim štábům nabízíme,“ píše se v prohlášení, které získal The Sun od Netflixu. „Chceme, aby každá produkce Netflixu fungovala jako bezpečné prostředí, kde převládá vzájemný respekt. Věříme, že prostředky, které na to vynakládáme, by měly pomoci našim pracovníkům ozvat se a neměly by být zlehčovány,“ tvrdí Netflix.

A co si myslíte o celé záležitosti vy? Přijde vám to jako holý nesmysl? Nebo s ním snad souhlasíte?

Související články

Další články