Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Abstinence není zdravá. Podle vědců by se mělo pít každý den! Jaká je doporučená denní dávka alkoholu?

Zdroj: profimedia.cz
Pijete často alkohol? A věděli jste, jaká je doporučená denní dávka? Říká se, že je to zhruba dvojka vína nebo velké pivo. Vědci teď přišli se šokujícím zjištěním! Můžeme prý denně pít mnohem víc!

Expert v oblasti alkoholu Fin Kari Poikolainen ze Světové zdravotnické organizace přišel se šokujícím tvrzením. Větší množství alkoholu každý den tělu vůbec neublíží. Naopak, měli bychom pít více. Abstinence totiž tělu neprospívá.

Jaký má alkohol vliv na tělo Poikolainen analyzoval desítky let. A jeho výsledky jsou pro mnohé šokující. Alkohol prý našemu tělu škodí až ve chvíli, kdy dostane 13 jednotek za den. To je zhruba pět piv nebo litr vína denně. Do té míry můžeme pít absolutně s čistým svědomím. Podle něj je dokonce lepší pít aspoň trochu alkoholu než vůbec žádný.

„Výzkumy mluví jasně. Normální pití alkoholu je lepší než abstinování, ale silné pití alkoholu je zase horší než abstinování. Úměrná dávka je ale jiná, než jaká jsou doporučení,“ řekl expert.

Mnoho odborníků ale s jeho tvrzením nesouhlasí. Julia Manning z organizace 2020Health řekla, že pro jeho tvrzení neexistují žádné důkazy. Alkohol je podle ní toxin a to už samo o sobě je riziko.

Související články

Další články