Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Slavík je Ztracený: Od spolupráce s Gottem až po vyprodanou O2 arenu

Marek Ztracený.
Zdroj: herminapress
+ Další 2 fotografie
zpěvák

Zpěvák Marek Ztracený (36) se stal absolutním vítězem letošních cen Český slavík a zároveň zlatým slavíkem roku 2021. Sošku za nejlepšího zpěváka převzal z rukou Ivany Gottové, vdovy po Karlu Gottovi (†80). Ve svém proslovu promluvila o zesnulém manželovi i k lidem v sále. Připomeňte si s námi cestu Mistrova následníka od jeho hudebních začátků až na vrchol slávy včetně jeho životních peripetií.

Ivana Gottová měla velmi dojemný proslov, který dohnal k slzám nejednoho umělce v sále. „Nebylo to jen o talentu, ale o jeho přístupu k fanouškům a lidem všeobecně, bylo to o jeho pokoře, skromnosti, slušnosti, o tom, že se pro fanoušky rozdával. Své příznivce miloval a byl tady pro ně celý svůj život. Nejen slavíkům, ale i jejich manželkám a přítelkyním přeji hodně štěstí a pevné nervy,“ prohlásila.

Marek Ztracený získal i cenu pro Absolutního vítěze. "Prosím manažerku, aby mi zrušila práci na nasledující tři dny. Bude třidenní party," řekl nástupce Karla Gotta během své děkovné řeči.

Spolupráce s Mistrem

Nadaný zpěvák ze západních Čech se od roku 2008, kdy vydal první desku Ztrácíš, postupně vypracoval až na samotný vrchol. Už ve zmíněném roce 2008 dostal ocenění Objev roku.

V roce 2015 pak vydal desku Pády, která obdržela velmi pozitivní recenze. Následně spolupracoval mimo jiné s Karlem Gottem, kterému v roce 2018 - tedy rok před Gottovým úmrtím - napsal písničku Ta pravá. „Tenkrát a vlastně ani později, když jsme spolu aktivně tvořili, jsem ho nezažil nepříjemného. Dokonce si myslím, že se ani neuměl přetvařovat, že by třeba měl špatnou náladu a jen se mile tvářil, on byl prostě pokaždé neskutečně lidský,“ uvedl k tomu Ztracený pro deník Blesk

I díky spolupráci s Gottem postoupil mezi hudební elitu. Jeho hudební sláva vyvrcholila vyprodaným koncertem v pražské O2 areně před dvěma lety, kde požádal svoji přítelkyni Marcelu Skřivánkovou (36) o ruku.

Vztahové kotrmelce

Jeho vztah s Marcelou, se kterou má společného potomka, však za dvanáct let prošel mnoha peripetiemi. „Dvanáct let! Časy se mění, jen my dva zůstáváme stejní, přes všechny ty krize a všechny ty hádky, známe cestu zpátky. Ty jo, kdo to složil? To se na dvanácté výročí docela hodí. Tak jedeme dál, ne?“ uvedl před nedávnem Ztracený na sociální síti.

Jen rok poté, kdy se dali Marek s Marcelou dohromady, přišel rozchod. Co však čert nechtěl, jen chvíli poté, co to zabalili, Marcela zjistila, že je těhotná. Očekávání, že se Marek k situaci postaví čelem, se však v té době nenaplnila „Myslel jsem si, že touhle dobou budu ještě svobodný mládenec, který bude spát po hotelech a bude žít jen svou profesí. Vlastně se to i děje, i když trochu jinak než dřív. Narození syna mě svým způsobem zachránilo, jinak by to se mnou nedopadlo dobře,“ řekl k této své životní etapě Ztracený pro iDnes.cz.

Trvalo ještě nějaký čas, než se Ztracený obrátil zády k bohémskému životu a k Marcele se synem se vrátil. "Jsme opět spolu jako kompletní rodina. Jsem zastánce toho, pokud je to jen trochu možné, aby rodiče byli spolu. Kdybych měl syna vidět jednou za čtrnáct dní, vyzvednout ho ze školky, vzít na zmrzlinu a vrátit ho, nebyl by to pro mě žádný život. Připadal bych si jako bezpáteřní člověk,“ uvedl tehdy.

Související články

Další články