Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Abbasová počítá mrtvé příbuzné a ukázala fotku pohřešovaných: Nejhorší je všudypřítomný pach těl, říká

Pod troskami domů již našlo smrt přes 35 tisíc lidí. Mezi nimi i příbuzní partnera Lejly Abbasové.
Zdroj: Koláž eXtr.cz/Se souhlasem Lejly Abbasové
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Zemětřesení

Ničivé zemětřesení v Turecku a Sýrii si již vyžádalo přes 35 tisíc obětí. Mezi nimi jsou i příbuzní a přátelé partnera Lejly Abbasové Volkana Kaynaka, který bezprostředně po tragédii odletěl do své domoviny pomáhat s vyprošťovacími pracemi. Moderátorka nyní na sociálních sítích popsala jeho svědectví přímo z místa, z něhož doslova mrazí. 

Lejla Abbasová v posledních dnech veškerou svou pozornost a síly směřuje na pomoc zemětřesením zasaženého Turecka. V epicentru otřesů bylo totiž i rodné město jejího partnera Volkana a jeho rodičů. "Zemřelo několik členů rodiny. Neteř s maminkou se budou snažit vyprostit z trosek, mrtvé kamarády přestal počítat," popsala Abbasová redakci eXtra.cz na konci minulého týdne, když byl její partner ještě na cestě do Turecka.

Zoufalství na každém kroku

Abbasová nyní přináší svědectví svého partnera, který se v Turecku aktivně zapojil do vyprošťovacích prací. Z jejích slov je cítit zoufalství. Zveřejnila fotografie příbuzných, kteří se pohřešují, a popsala, jaká je situace na místě.

"Irem a Ceyda. Poslední dvě z naší rodiny, které jsme stále nenašli. Čtyři další jsou mrtví. Už nedoufáme, chceme je alespoň důstojně pohřbít. Strejda Ali stále sedí před domem, kde se Volkan, další příbuzní a kamarádi prohrabali z pátého do prvního patra. Našli telefon Irem a lékovku Ceydy," napsala na svůj facebookový profil Abbasová, která je se svým partnerem v nepřetržitém kontaktu.

Všudypřítomný pach smrti

"Volkan říká, že nejhorší je všudypřítomný pach mrtvých těl," říká známá moderátorka, která se prostřednictvím svého nadačního fondu Asante Kenya snaží pomáhat, jak jen to jde. "Spousta z vás poslala finanční a materiální pomoc. Obrovské díky. Ale pořád jí není dost. Nejnutnější jsou stany, deky, chemické toalety, plynové hořáky," dodala Abbasová, která přidala i číslo účtu, kam mohou lide posílat finanční dary. "V místě se o nákup postará Volkan. Vše zdokumentuje. Rozdá všem, které potká, doslova. Všichni jsou na tom stejně. V Čechách se snažím domluvit na větší materiální pomoci s výrobci outdoorového oblečení a chemických toalet," popsala Abbasová.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy