Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

A zpívat se ještě smí? Lidi štvou opatření v hospodách, Vojtěchovi nemůžou přijít na jméno

A zpívat se ještě smí? Lidi štvou opatření v hospodách, Vojtěchovi nemůžou přijít na jméno
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 6 fotografií
kritika
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) zareagoval na vysoké nárůsty nakažených zpřísněním opatření a jeho slova nezůstala bez odezvy. Obzvláště odložení roušky v restauraci pouze při konzumaci jídla či nápoje a omezení vnitřních hromadných akcí na stání lidi rozzuřilo. Svou nelibost tak dávají silně najevo a Vojtěcha častují přezdívkami, které by ho nepotěšily.

Ve středu se lidé z úst Adama Vojtěcha dozvěděli, že vláda kvůli šíření nákazy koronavirem plánuje od pátku zakázat vnitřní hromadné akce ke stání pro více než 10 lidí a došlo k upřesnění pravidel pro nošení roušek v restauracích a barech. Nově platí, že zákazníci nemusí mít roušku, jen pokud jí nebo pijí u stolu.

Nově zpřísněná opatření nezůstala bez odezvy a lidé se na sociálních sítích rozhodně na uzdě nedrží. „Nepozná angínu od zlomené nohy a bude nám říkat, co máme dělat,“ poznamenala naštvaná komentující na sociálních sítích na adresu ministra zdravotnictví.

Adam Vojtěch je propírán neustále a za nejnovější opatření to nyní schytává. „Proboha, ostříhejte ho někdo, už se mu z těch vlasů zapařil mozek,“ napsala další rozzuřená komentující. Zpřísnění opatření zřejmě nepotěšilo nikoho a lidé se nebojí dát svůj hněv najevo.

Nejnovější zpřísnění

Ve středu ministr zdravotnictví oznámil, že vláda chce omezit počet účastníků na těch akcích, kde se převážně stojí. Rizikové mohou být například kluby a diskotéky. Ministerstvo zdravotnictví proto zakazuje vnitřní akce na stání pro více než 10 lidí, platí to od pátečních 18:00. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce.

Upřesněna byla i pravidla pro nošení roušek v restauracích a barech. Nově platí, že zákazníci nemusí mít roušku, jen pokud jedí nebo pijí u stolu. Zákazník tedy může odložit ochranný prostředek pouze ve chvíli, když sedí na židli, lavici, barové stoličce u stolu nebo barového pultu a konzumuje či pije. „Připomínám, že odložit roušku můžeme jen u stolu ve chvíli, kdy konzumujeme jídlo či nápoje. Při pohybu po provozovně je nezbytné mít roušku vždy na sobě,“ uvedl Adam Vojtěch. Také platí, že mezi půlnocí a 6 ráno musí být zavřeno. Ve čtvrtek potom přibylo nařízení o povinném nošení roušek ve školách a to včetně učeben. V pátek se dále zpřísnila pravidla pro Prahu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy