Toužíte po vlastním bydlení, ale máte málo peněz? Pak by vás mohl zaujmout tento dřevěný domek Diogene, který se prodává v přepočtu za cca 500 000 Kč.

Diogene – pojmenovaný podle řeckého filosofa Diogéna ze Sinópy, který opovrhoval veškerým majetkem a údajně žil v sudu – nabízí obytnou plochu o rozměrech 2,5×3 metry, je opláštěn hliníkem a jeho interiér je přepážkou rozdělen na dvě části (v jedné se nachází obývací pokoj, ve druhé kuchyně, sprchový kout a WC).

Nikoho asi nepřekvapí, že většina nábytku (pohovka, stůl atd.) je rozkládací. Díky tomu se do domku vešla například i kuchyňská linka s elektrickým sporákem a lednicí. Nechybí dokonce ani úložný prostor.

Miniaturní domeček disponuje také sběrným systémem dešťové vody, který je poháněn solárními panely. Zajímavostí je, že Diogene byl vytvořen italským architektem Renzo Pianem, který navrhl v současnosti druhou nejvyšší budovu v Evropě – londýnský mrakodrap The Shard.

„Není to rozhodně jen nějaká jednoduchá chatka – jde o technicky dokonalé a esteticky atraktivní útočiště. Můžete ho využívat pro rekreaci nebo třeba jako kancelář,“ prohlásil o Diogenovi jeho duchovní otec.

Vážní zájemci si domek mohou prohlédnout ve světoznámém Vitra Campusu v Německu…