Zjistit pohlaví nenarozeného dítěte ultrazvukem je možné přibližně kolem 18. – 23. týdne těhotenství – tedy za předpokladu, že to poloha plodu umožňuje (a že si ho přejete znát). Výsledky vyšetření byste však raději měli brát s rezervou. Pokud tedy nechcete dopadnout stejně jako pětadvacetiletá Sarah Sharples a její sedmatřicetiletý manžel Lee z Velké Británie.

Manželé Sharplesovi se dozvěděli, že čekají holčičku. Nelenili proto a mimo jiné nakoupili růžové oblečky (za cca 15 000 Kč), růžový nábytek (za cca 30 000 Kč) a luxusní kočárek (za cca 27 000 Kč) v téže barvě. Celkem utratili více než 90 000 Kč.

Když však Sarah v 36. týdnu porodila, zjistila, že lékaři se spletli – jejich nádherné miminko bylo mužského pohlaví. „Nemohla jsem tomu věřit. Ze všech scanů plynulo, že čekám holčičku, a tak jsem celou výbavičku pořídila v růžové barvě. Vybrali jsme jí jméno Lily-Mae a dokonce ho už i napsali na růžově natřené zdi dětského pokoje,“ zoufá si Sarah a dodává: „Přáli jsme si znát pohlaví jen kvůli tomu, abychom se na příchod dítěte mohli důkladně připravit, a takhle to dopadlo.“

Sarah a Lee se nyní usilovně snaží co možná nejvíc věcí vyměnit. „Například většinu oblečení jsme koupili v jednom a tom samém obchodě, který ho bez problémů vzal zpět. Máme ale i spoustu růžových předmětů, které vrátit nelze, a tak nám nezbývá než doufat, že jedno z našich příštích dětí skutečně bude holčička,“ říká Sarah.