Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

A mě také zastřelíte? zeptala se vystrašená holčička (5): Policista ji chlácholil

Zdroj: Youtube Mizo CreaTube
+ Dalších 7 fotografií
Protesty
Po smrti George Floyda (†46) Američané začali s klidnými protesty, které se rázem zvrtly a začalo rabování, vypalování aut a útočení na policisty. Teprve pětiletá holčička jménem Simone si všimla, co zlého se děje v amerických ulicích. Na policistu v Houstonu měla velmi zvláštní dotaz...
label alt

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Více o tématu

Během protestů v USA proti policejní brutalitě už bylo vážně zraněno několik stovek lidí. Například dvaadvacetiletý Sean byl policistou, který seděl v autě, postřelen Strážník měl podezření, že má u sebe mladík zbraň. Policisté se často brání před lidmi, kteří nemají s demonstracemi nic společného a dá se říct omylem ublíží i někomu, kdo si to vůbec nezasloužil

Policista dívku začal uklidňovat

Sociálními sítěmi jako raketa proletělo video s pětiletou černošskou dívkou, která se policisty ptá na to, jestli ji také zastřelí, otázka ve videu bohužel není zachycena. "To neříkej," kárá malou Simone její matka. Policista u ní klečí a drží ji kolem ramen. "Jsem tu, abych tě ochránil. Nejsme tu proto, abychom vám ublížili, ano?" chlácholil ji strážník milým hlasem.

"Můžeš jít protestovat. Můžeš jít na večírek! Můžeš cokoliv chceš, jenom nic nenič, ano?" požádal ji muž. Pětiletá Simone mu vše odkývala, zpočátku však bylo vidět, že byla velmi nervózní, možná i vystrašená. Ukázalo se, že je to malá a statečná slečna.

Související články

Další články