Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

A je to venku! Vladimír Putin je nesmrtelný. Žije už 100 let!

A je to venku! Vladimír Putin je nesmrtelný. Žije už 100 let!
Zdroj: archiv
Zaznamenali jste už kauzu, kterou řeší celý internet? Sociální sítě zaplavily tři fotografie ruského prezidenta Vladimíra Putina, které dokazují, že tento muž umí cestovat časem i prostorem. Je to pouhý výmysl, nebo je Putin skutečně nadpozemský a žije již více než sto let?

Jde o poměrně závažnou otázku, která se kolem ruského prezidenta řeší. Tentokrát nikdo nerozebírá chyby ani úspěchy jeho politiky, ale všechny zajímá, jestli náhodou není nesmrtelný nebo nemá schopnost cestovat v čase. Na sociálních sítích si můžete prohlédnout již zmíněnou koláž tří fotek, které mají usvědčovat Putina z magické schopnosti Na všech třech fotografiích je ten stejný muž, problém ovšem je, že fotografie jsou pořízené v letech 1920, 1940 a 2015.

Není tedy divu, že se okamžitě začalo spekulovat, co za touto shodou stojí. Rusové jsou nadšení a hromadně šíří fotografie s popiskem, že jejich prezident pomohl Rusku vyhrát první, druhou i třetí světovou válku. Tato teorie má ovšem jisté mezery, a to v tom, že nejstarší fotografie je pořízená až dva roky po první světové válce a třetí světovou válku zatím nikdo nerozpoutal a už vůbec nikdo nevyhrál. Rusům je ale vlastní chlácholení a zveličování věcí, a tak je v tom nechme.

Nejlogičtějším vysvětlením celé koláže bude asi fakt, že vznikla pouze pro pobavení Rusů a jde o to, poukázat na podobnost mezi již dávno mrtvými vojáky a Vladimirem Putinem. Rusové s tím naložili po svém a celou kauzu medializovali a patřičně nafoukli.

Není to poprvé, co Rusové mluvili o Putinově nesmrtelnosti. Naposledy se spekulovalo o tom, že je ve skutečnosti rumunským knížetem Vladem III. Napichavačem, a ještě větší absurditou bylo tvrzení, že tento Rus byl modelem pro da Vinciho Monu Lisu. No není to k pobavení?

Neberme Rusům jejich pocit výjimečnosti, ať si dál žijí v naději, že je jejich milovaný prezident nadčlověk a dokáže cestovat časem. My ostatní se tím můžeme pouze bavit a vymýšlet teorie o našem prezidentovi.

Související články

Další články