Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Pohřeb Jana Kočky Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

A je to venku! Vladimír Putin je nesmrtelný. Žije už 100 let!

Co dodat?
Zaznamenali jste už kauzu, kterou řeší celý internet? Sociální sítě zaplavily tři fotografie ruského prezidenta Vladimíra Putina, které dokazují, že tento muž umí cestovat časem i prostorem. Je to pouhý výmysl, nebo je Putin skutečně nadpozemský a žije již více než sto let?

Jde o poměrně závažnou otázku, která se kolem ruského prezidenta řeší. Tentokrát nikdo nerozebírá chyby ani úspěchy jeho politiky, ale všechny zajímá, jestli náhodou není nesmrtelný nebo nemá schopnost cestovat v čase. Na sociálních sítích si můžete prohlédnout již zmíněnou koláž tří fotek, které mají usvědčovat Putina z magické schopnosti. Na všech třech fotografiích je ten stejný muž, problém ovšem je, že fotografie jsou pořízené v letech 1920, 1940 a 2015.

Není tedy divu, že se okamžitě začalo spekulovat, co za touto shodou stojí. Rusové jsou nadšení a hromadně šíří fotografie s popiskem, že jejich prezident pomohl Rusku vyhrát první, druhou i třetí světovou válku. Tato teorie má ovšem jisté mezery, a to v tom, že nejstarší fotografie je pořízená až dva roky po první světové válce a třetí světovou válku zatím nikdo nerozpoutal a už vůbec nikdo nevyhrál. Rusům je ale vlastní chlácholení a zveličování věcí, a tak je v tom nechme.

Nejlogičtějším vysvětlením celé koláže bude asi fakt, že vznikla pouze pro pobavení Rusů a jde o to, poukázat na podobnost mezi již dávno mrtvými vojáky a Vladimirem Putinem. Rusové s tím naložili po svém a celou kauzu medializovali a patřičně nafoukli.

Není to poprvé, co Rusové mluvili o Putinově nesmrtelnosti. Naposledy se spekulovalo o tom, že je ve skutečnosti rumunským knížetem Vladem III. Napichavačem, a ještě větší absurditou bylo tvrzení, že tento Rus byl modelem pro da Vinciho Monu Lisu. No není to k pobavení?

Neberme Rusům jejich pocit výjimečnosti, ať si dál žijí v naději, že je jejich milovaný prezident nadčlověk a dokáže cestovat časem. My ostatní se tím můžeme pouze bavit a vymýšlet teorie o našem prezidentovi.

Mohlo by vás zajímat

Další články