Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

A je to tady! Dvě lesby se u soudu rvou o dvojčata! Jedna děti porodila, ale druhá jí poskytla vajíčka! Která z nich vyhraje?

Bývalé lesbické přítelkyně se nepohodly, co se týče jejich dětí.

Nad těmito případy zůstává rozum stát. Bývalý lesbický pár, který spolu žil 22 let (!), se teď soudí o dvojčata, která ženy společně vychovávaly.

Problém je v tom, že na dětech mají podíl obě dvě ženy. Jedna z nich byla totiž neplodná, tak jí její přítelkyně poskytla svá vajíčka. Následně se narodila dvojčata, která obě dvě ženy jednu dobu vychovávaly.

Ale poté, co se lesbický pár rozešel, děti zůstaly ve výhradní péči matky, která je porodila. Jenže její bývalé milence se to nelíbilo a chce mít stejná rodičovská práva. Odvolala se tedy proti rozhodnutí soudu, který říkal, že nemá na děti žádné rodičovské oprávnění.

Nejdříve biologická matka dětí trvala na tom, že její bývalá přítelkyně je motivována zlobou, sobeckostí a že se chce jenom pomstít. Ale i ona poté změkla a uznala, že její bývalá partnerka je pro výchovu jejich dětí důležitá. Před soudem se tedy domluvili, že genetická matka bude děti vídat alespoň o víkendu. Teď čekají na rozhodnutí soudu, jestli jí teda opravdu přiznají rodičovská práva. Zatím to vypadá nadějně.

A co si myslíte vy? Má žena, která poskytla svůj genetický materiál, opravdu rodičovský nárok na děti?

Související články

Další články