Kate Middleton (36) rodila v porodnici St Mary’s Hospital v Paddingtonu. Princ přišel na svět ve stejný den jako slavný britský spisovatel William Shakespeare. Malý George a Charlotte tak mají fungl nového brášku. Je to kluk jako buk, váží 3,8 kilo. Tatínek William září štěstím.

„Její výsost vévodkyně z Cambridge v pořádku porodila minutu po jedenácté hodině. Vévoda z Cambridge (princ William) byl u porodu,“ oznámil Kensingtonský palác. Široké veřejnosti a příznivcům královské rodiny, z nichž někteří před porodnicí spali ve stanech dlouhých patnáct dní, šťastnou zprávu oznámil londýnský městský vyvolávač.

Novorozené princátko je vůbec největší královské miminko za poslední roky. Je to pořádný cvalík a s téměř čtyřmi kily váží víc než bráška George i sestřička Charlotte, když se narodili.

Kate převezli do porodnice už po šesté ráno. Ještě před polednem se lidé na sociálních sítích podivovali, co trvá Kate na porodu tak dlouho. „Většinou se s tím moc nezdržuje,“ podotkla vtipně jedna z diskutérek. Nakonec jsme se všichni dočkali!

Co se jména týče, sázelo se nejvíc na Isabellu a Alfreda, Isabella to tedy asi nebude, jestli rodiče princátko pojmenují Alfred nebo úplně jinak, se brzy dozvíme.