Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

90denní snoubenci nemají ani po devadesáti dnech na růžích ustláno. TLC se v nové sérii opět vrací k divácky oblíbeným párům

90denní snoubenci nemají ani po devadesáti dnech na růžích ustláno. TLC se v nové sérii opět vrací k divácky oblíbeným párům
Zdroj: Warner Bros. Discovery
REALITY SHOW

Líbánkové fázi odzvonilo, a tak je čas začít se reálně zabývat skutečnými problémy. To je myšlenka, která teď ovládá celkem devět párů, které si diváci možná pamatují z různých pořadů reality show franšízy 90denní snoubenci (90 Day Fiancé) na televizní stanici TLC. Kulturní rozdíly ale ani po devadesáti dnech nikam nezmizely, stejně jako nároční a kritičtí příbuzní nebo finanční těžkosti. Zcela klíčovou otázkou v této fázi pro ně tedy je – budeme spolu šťastní až na věky?

Osmá řada pořadu 90denní snoubenci: Šťastně až na věky? (90 Day Fiancé: Happily Ever After?) se tradičně vrací k oblíbeným párům, jejichž osudy diváci s napětím sledovali už dříve v jiných sériích této populární reality show. Zhruba pro představu o tom, jak je rozsáhlá – její štáby od uvedení natáčely v 56 světových zemích a pořady jsou vysílány na 216 trzích, což provází lokalizace do 44 jazyků. A především, v těchto pořadech uzavřená manželství přežijí v 78 % případů – což je více než běžný americký průměr!

Každý z párů je samozřejmě v mnoha ohledech unikátní. Odlišují se třeba věkem, místem původu, ale především problémy, se kterými se musejí v životě potýkat. Tvůrčí tým zatím představil sedm staronových párů – přibydou k nim ještě dva další, na které si ale fanoušci budou muset ještě chvíli počkat. S jakými těžkostmi osudu se potýkají ti, o kterých zatím víme?

Když se střetnou rozdílné světy: americké vs. africké hodnoty v bouři partnerských vášní

Pár, který tvoří Kobe (36, Kamerun) a Emily (31, USA) a jehož osudy mohli diváci naposledy sledovat v kmenovém pořadu 90denní snoubenci (90 Day Fiancé), má momentálně dvě děti a nedílnou součástí rodiny jsou i Emilyini rodiče. V této sestavě se vypraví do Kobeho rodné země – středoafrického Kamerunu –, kde chce Kobe svou americkou rodinu vůbec poprvé představit jeho rodině africké. Srážka dvou kultur je samozřejmě nevyhnutelná. Hlavně proto, že představa dobré manželky se v Kamerunu dost liší od toho, jak to vidí Američané. Dokáže se Emily africkým rodičům zavděčit?

Alexei (35, Izrael) a Loren (35, USA) úspěšně zvládli zatěžkávací zkoušku v podobě prvních společně strávených dnů – jak jsme mohli být svědky v pořadu 90denní snoubenci: Po 90 dnech (90 Day Fiancé: After 90 Days) – a nyní vychovávají tři děti, narozené v rozmezí tří let. Dlouhou dobu se tak jejich životy řídily rodičovskými povinnostmi a starostmi s budováním rodiny. S tím je teď konec – alespoň pokud k tomu Loren má co říct! Má totiž plán na velkou životní změnu, což se ale nesetkává s nadšením jejího milého. Alexei se bojí, že balanc, který se jim podařilo najít v rodinném životě, tyto otřesy nepřežije. Opravdu na to kápnul, nebo je jenom zbytečně paranoidní?

90denní snoubenci nemají ani po devadesáti dnech na růžích ustláno. TLC se v nové sérii opět vrací k divácky oblíbeným párům


Egypťan v srdci Ameriky, boj se závistí i šokující věkový rozdíl

Pořad 90denní snoubenci: Opačným směrem (90 Day Fiancé: The Other Way) je hlavně o životních situacích, ve kterých musíte otočit o 180 stupňů. To v něm dokázala udělat Nicole (40, Kalifornie), která se přestěhovala za svým snoubencem do Egypta. Teď se ale po čtyřech letech i s Mahmoudem (31, Egypt) vrací do Los Angeles, a zatěžkávací zkouška tedy čeká na něj. Nicole si začíná uvědomovat, proč jí Státy tolik chyběly, zatímco její muž se musí potýkat s propastným kulturním rozdílem, přičemž zůstává otázkou, zda se s ním dokáže vyrovnat natolik, aby zde spolu mohli vést šťastný život. Má na to, nebo to vzdá a vrátí se do své domoviny?

Příběh Thais a Patricka v 90denních snoubencích (90 Day Fiancé) rozhodně netrpěl nedostatkem dramatu a zvratů. Thais (26, Brazílie) se za Patrickem (33, USA) původně vypravila bez toho, aby své rodině sdělila, že si jej hodlá vzít za muže, což nepřekvapivě v Brazílii vyvolalo pozdvižení. V mezičase se páru narodila dcera, se kterou teď poprvé putují za brazilskou rodinou, která ale ještě rozhodnutí Thais pořádně nerozdýchala. Problémem je hlavně mužská část osazenstva na obou stranách – zatímco otec nevěsty čeká na to, až jej Patrick požádá o souhlas se svatbou, ženichův vlastní otec a bratr John sledují svou vlastní agendu, která oběma snoubencům přidělá další vrásky. Zvládnou se s požadavky svého okolí vypořádat?

V 90denních snoubencích (90 Day Fiancé) neměli na růžích ustláno a zatím to nevypadá, že by se situace obracela k lepšímu. Na vině je jednak významnější věkový rozdíl, ale také fakt, že na obou stranách tohoto páru panuje nepříjemná tvrdohlavost. Gino (54, USA) a Jasmine (36, Panama) se v mnoha ohledech zklamali a pocit zrady, který oba z různých důvodů ovládá, rozhodně ničemu nepřispívá. Aktuální krize – Jasmine je jen krůček od toho, aby se vrátila zpět do Panamy. Společné štěstí je ale podmíněno tím, že dá ještě jednu šanci životu ve Spojených státech. Bude na konci tohoto snažení úspěšný vztah, nebo odjezd do Střední Ameriky?

Ztraceni v byrokratickém labyrintu

S Liz a Edem jsme se naposled setkali v pořadu 90denní snoubenci: Poslední záchrana (90 Day Fiancé: The Last Resort), a jak už název naznačuje, neopouštěli jsme je za zrovna ideálních podmínek. Svítalo ale na lepší časy – párová terapie na Floridě byla úspěšná a Liz (31, USA) s Edem (58, USA) se teď usadili v Arkansasu, kde plánují svatbu svých snů. To samozřejmě provázejí komplikace. Ať už jde o Lizinu dceru, která si jen obtížně zvyká na nový domov, nebo dopady zvýšených nákladů, které musel pár vrazit jednak do stěhování, jednak do svatby. Byla terapie úspěšná natolik, že jim umožní přečkat i toto složité období?

Jak víme už z 90denních snoubenců: Poslední záchrany (90 Day Fiancé: The Last Resort), americké vízové úřady nemají Michaela (35, Nigérie) zrovna dvakrát v lásce. Přesto se mu po řadě zamítavých rozhodnutí konečně podařilo získat termín audience před vízovými úředníky. Angela (57, Georgie) se za ním vydává do Afriky, aby se společně připravili na veledůležitý den. Na místě ji ale čeká řada nepříjemných překvapení, kvůli kterým začne zvažovat, zda je svatba opravdu ten nejlepší nápad. Angela si moc dobře uvědomuje, že pokud svatbu odvolá, Michaelovy sny o vízu a životě v Americe se rozplynou jak pára nad hrncem. Má dostatek odvahy učinit tak vážné rozhodnutí?

Je tedy jasné, že nadcházející série pořadu 90denní snoubenci: Šťastně až na věky? (90 Day Fiancé: Happily Ever After?) slibuje mnohé, a to i bez toho, abychom znali identitu posledních dvou párů. Ta bude ale už brzy odhalena – nové díly začne stanice TLC vysílat již 19. května 2024 ve 20:00!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy