Máte přítele a přemýšlíte o tom, jestli ho můžete považovat za opravdového gentlemana? O tom se můžete přesvědčit teď. Mít za přítele opravdového gentlemana je snem všech dívek, bohužel takových mužů je nemnoho. Ale když na nějakého takového narazíte, držte se ho! A co vás může přesvědčit o jeho galantnosti?

1. Platí za vás útratu

Opravdový gentleman nikdy nenechá dámu platit. Můžete si sice role vyměnit a na večeři ho pozvat vy, ale vždycky bude raději, když za vás může zaplatit. Pravý gentleman nikdy nepozve dámu do společnosti bez toho, aby měl dostatek peněz a mohl zaplatit za partnerku. Už jen pro jistotu, kdyby si jeho milá zapomněla doma peněženku.

2. Otevře vám dveře

Gentleman dámě vždycky otevře dveře. Ženy jsou sice plně způsobilé si otevřít dveře samy, ale jde taky o slušnost. S tím se váže i to, že do místnosti první vchází on a z místnosti jako první odchází žena.

3. Respektuje starší

Bedlivě vypozorujte, jak se váš přítel chová ke starším lidem, například k rodičům. Muž, který se nechová hezky ke starším, se nebude chovat hezky ani k vám.

4. Přijde pro vás až ke dveřím

Pravý gentleman by nikdy na vás netroubil za rohem. Slušností je, aby si pro vás přišel až ke dveřím. Ten kousek ho nezabije a navíc vám projeví laskavost.

5. Pomáhá vám s taškami

Pomoc s těžkými zavazadly nebo s taškami s nákupem je samozřejmá. Jestli vás v tomto přítel šidí a nechá vás tahat těžký náklad samotnou, rychle od něho pryč!

6. Ochraňuje vás

Skutečný gentleman vás bude chránit za každých okolností. I když jdete normálně po chodníku, bude stát vedle cesty, kdyby něco. Nebo vás bude doprovázet, když musíte navštívit nebezpečnou čtvrť. Tohle jsou krásná gesta, která dokazují, že rytířskost neumřela.

7. Myslí první na vás

Při plánování dovolené se vždycky zeptá jako první vás, kam byste chtěla jet. Totéž když jdete třeba do kina. Nikdy by s vámi neměl sex bez kondomu jen proto, že on na to má právě chuť. Je to velmi dobré znamení toho, že váš muž je starostlivý a nesobecký.

8. Hlídá si své výrazy

Pravý gentleman by vás nikdy neoslovil „vole“. Nejste přece jeho kamarádka, ale jeho přítelkyně.

9. Neuvádí vás do rozpaků

Vypráví před vašimi kamarády sprosté vtipy? Prdí před vámi? Chce se s vámi vyspat, aniž by se předtím umyl? Tak to asi gentleman nebude…