Rande ve třech, hra na třetího, záskok, doprovod, dohazovač… Tyhle role a situace si ze svého „předpotopního“ životního období pravděpodobně barvitě vybaví většina z nás.

Ať už jste křenem byli vy sami, nebo jste za sebou křena táhli, určitě si v hlavě dokážete oživit ony epické schůzky ve třech, které pod záštitou vykouření kradené cigarety nebo vylemtání lahváče končily tím, že se dva vášnivě líbali u zdi, zatímco třetí simuloval, že se skvěle baví, ale ve skutečnosti mu bylo do breku.

Hierarchie party je však neúprosná a vyhrávají jen ti nejsilnější nebo nejprsatější.

My vám však nyní přinášíme devatero, které vás přesvědčí o tom, že dělat někomu křena je čas od času strašně zábavné!

1) Přímo před vašima očima se odehrává příběh jako z románu a vy přitom nemusíte hltat ani Johna Galsworthyho ani argentinskou telenovelu. Jste svědky přeskakování jisker, rozpínavosti feromonů, upevňování pozic a tak dále.

2) Můžete střízlivě mapovat situaci, hodnotit potenciál vztahu, uzavírat v hlavě pomyslné sázky a házet si korunou, jak to asi dopadne.

3) Role křena je velice vděčná především v tom ohledu, že se vám obě dvě strany budou chtít svěřovat se všemi těžkostmi, problémy a starostmi, ale i radostmi a benefity. A je tak jen na vás, jestli vztahu budete chtít prospět, nebo uškodit. Bůh Erós by z vás měl radost!

4) Křen se většinou dozví i to, co nechce, a proto může prazvláštním způsobem prohloubit své přátelství s oběma zúčastněnými stranami.

5) Pokud jste od začátku němými nebo hlasitými svědky vztahu, jste samozvaným maskotem a patronem, kterého si budou chtít oba zainteresovaní aktéři předcházet. Nebojte se přijímat lehčí úplatky v podobě pozvání na pivo nebo na večeři.

6) Až dotyčné začne štvát, že všude chodíte s nimi, budou se vás chtít zbavit a začnou vám dohazovat potenciální partnery. Pozice křena je tudíž výhodnou startovací strategií pro všechny nezadané, které už nebaví single život!

7) Když to klapne, pravděpodobně půjdete jednomu ze zasvěcených za svědka. A pozvání na svatbu se vždycky vyplatí!

8) Když to neklapne, pravděpodobně se budete dál přátelit s oběma zasvěcenými, jen jim asi nepůjdete na svatbě za svědka.

9) V Pelíškách už navždycky budete mít slabost pro fenomenálního křena Míšu Šebka!