Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

9 zajímavostí o filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. Hlavní hvězda málem nestihla casting

Jack Sparrow si získal srdce mnoha diváků.
Zdroj: 2003 WALT DISNEY Pictures
+ Další 3 fotografie
zajímavosti

Piráti z Karibiku patří mezi majstrštyky studia Walt Disney. Šarmantní, ale střelený kapitán Jack Sparrow se stal jednou z nejoblíbenějších postav filmového světa. Víte, že ve filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly měl být jako slavný pirát obsazen někdo úplně jiný? Tento oblíbený film skrývá mnoho zajímavostí.

O filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly vyplavalo na povrch pár perliček, které by opravdovému fanouškovi rozhodně neměly ujít.

Keira Knightley ve filmu vůbec nemusela hrát. Kvůli dopravní zácpě málem nestihla casting.

V původní verzi scénáře byl Barbossa Ital, nikoli Brit jako nakonec ve filmu.

Scenárista Stuart Beattle psal původně roli Jacka Sparrowa pro herce Hugha Jackmana, ale studio tvrdilo, že není dostatečně velkou hvězdou.

Původně chtěl Johnny Depp, aby jeho Jack Sparrow neměl žádný nos a bál se docela běžných věcí jako pepře nebo nachlazení. Studio jeho nápady ihned odmítlo.

Postavu Willa Turnera, kterého nakonec hrál fešák Orlando Bloom, měl v původním plánu hrát Heath Ledger. Režisér si ale nakonec vybral Orlanda Blooma, protože hrál v trilogii Pán prstenů a přišlo mu to jako komerčně lepší rozhodnutí.

Johnny Depp během celého natáčení nosil speciální kontaktní čočky.

Původně byla role Jacka Sparrowa nabídnuta Robertu De Nirovi.

Tetování jeho postavy s názvem Jack Sparrow bylo falešné, ale po dokončení filmu si ho nechal skutečně udělat, na počest svého syna Jacka.

Substance, kterou jsou postříkáni Will Turner a Jack Sparrow po svém prvním souboji s meči, je ve skutečnosti prášková čokoláda.

Související články

Další články