Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

9 z 10 žen by uvítalo dárek k MDŽ: Kolik procent z nich touží po erotickém uspokojení?

Zdroj: profimedia.cz
Mezinárodní den žen
V západních zemích se Mezinárodní den žen slaví pompézními oslavami a kampaněmi, které připomínají genderovou rovnost. Mezitím v Česku se svátku žen až taková hodnota nepřidává. Obzvlášť pak muži na svátek doslova kašlou. Přitom většina žen by o to nesmírně stála.

8. březen si lidé po celém světě připomínají jako Mezinárodní den žen Pozornost mu věnují především v západním světě, kde se zaměřují na rozličné kampaně za rovnoprávnost a práva žen či happeningy připomínající úspěchy žen a jejich přínosy. U nás bohužel tento den moc nepochodil. Kvůli komunistickému režimu a jeho povinným velkolepým oslavám získal nelichotivou nálepku.

Ženy chtějí slavit MDŽ

Sexshop Ruzovyslon.cz uveřejnil průzkum poukazující na to, že v současné době více než polovina mužů 8. březen neřeší. Konkrétně mluvíme o 58 procentech. Ovšem u žen je tomu naopak. Drtivá většina žen, přesněji 91 procent, by uvítala, kdyby si na ně v tento den manželé či partneři vzpomněli. Mnohým by postačila květina (41 % žen), drobný dáreček či milé gesto. 15 % Češek pak touží po vzrušujícím zážitku, jako je například erotické překvapení.

"Podle našeho průzkumu ženy svůj den vnímají různě. Některé jako ocenění za úsilí, které žena pro partnera či rodinu vynakládá. Jiné jen jako milou připomínku, další pak v MDŽ vidí příležitost zažít něco nového, vzrušujícího," prozradil expert Adam Durčák.

"Zhruba desetina dam ovšem v tento den touží dát si pauzu od všedních starostí, vypnout, relaxovat a nechat partnera postarat se o domácnost. Patnáct procent by pak chtělo zažít něco vzrušujícího, ať už v podobě nevšedního zážitku, večírku na oslavu svého dne nebo erotického překvapení," uzavřel Durčák.

A jak to máte s MDŽ vy? Slavíte ho, případně máte už vybraný dáreček?

Související články

Další články