1. Jde o coming out

Většina lidí se paradoxně nejvíce strachuje o sexuální orientaci Václava Klause. Outfit některým, jako je pan Honza připadá „poněkud teplý“. „Nechce nám pan Václav něco naznačit,“ tázal se v diskuzi. „Nechápu, jak on může tvrdit, že globální oteplování neexistuje,“ přispěl svou troškou do mlýna pan Petr.

2. Sympatizuje s homosexuály a připravuje se na Prague Pride

Padly i takové teorie, že se exprezident chystá na Prague Pride, pochod homosexuálů, a tento outfit byl zkouškou kostýmu. „Jde na Pride, to je jasný,“ vyjádřila se slečna Jarmila.

3. Strach o zdraví prezidenta

Příčetnější část populace dostala strach o zdraví svého oblíbence. Podle nich nemůže být exprezident svéprávný a strachují se, jestli to může zajít ještě dál. „Tohle jsem viděl u svého dědečka, začínala mu takhle stařecká demence, tak ať se Vašek drží,“ vyjádřil obavy pan Radek.

4. Chce zpátky do politiky

Někteří tvrdí, že jde o reklamní tah, jak nahnat voliče z řad hipsterů, a spekulují o tom, že se chce Klaus vrátit do politiky.

5. Fandí mu

Povzbuzováním typu „Kikina jede!“ a dalšími projevy sympatií se to na internetu jen hemží. Podle drtivé většiny má exprezident zdravý smysl pro humor a nebojí se jít s dobou.

6. Je to koláž

Někteří stále doufají v teorii, že se jedná o fotokoláž z dílny TMBK. Tyto teorie chápeme.

7. Spletl si kalhoty s Livií

Vzhledem k těsnosti spodní části outfitu se někteří domnívali, že si Klaus spletl gatě s manželkou Livií. V jeho věku už se to prý může stát.

8. Sabotáž ze strany garderobiéra

Zlí jazykové tvrdí, že chtěl exprezidenta někdo sabotovat, a podezřívají módního poradce prezidenta Zemana. Naopak však poukazují na fakt, že na rozdíl od svého nástupce vypadá exprezident zachovaleji.

9. Může za to Kalousek

I tyto teorie kralují diskuzím. Avšak stejně jako v případě obvinění, kterých se Miroslav Kalousek dočkal od Andreje Babiše, se ani nyní neprokázalo, že by měl v tomto zločinu prsty.