O muslimkách se v poslední době dost mluví, a to bohužel negativně. Pojďme se tedy na to podívat z jiné stránky. Vybrali jsme vám devět nejkrásnějších a nejbohatších muslimských žen, abyste taky přišli na jiné myšlenky.

Některé jsou bohaté princezny a královny. Jiné zase řídí společnosti v hodnotě miliard a další se věnují politice a charitě.

Mimo jiné také uvidíte ty obličeje, pro které světoví návrháři vymýšlí haute couture. Včetně Blanky Matragi.

Její Výsost princezna Ameerah Al Taweel ze Saudské Arábie. Arabská princezna a filantropka (31) je manželkou prince Al Waleed bin Talal, člena saúdské královské rodiny. Její manžel je 26. nejbohatším mužem na světě a podle Forbes se jeho jmění odhaduje na 500 miliard korun (!!!).

Jordánská královna Rania se narodila 31. srpna 1970 (všechno nejlepší!) a jejím manželem je král Jordánu Abdullah II ibn Al-Hussein. Částka jejich majetku se nikdy nedostala na veřejnost, ale vzhledem k tomu, že král dal miliardu dolarů na výrobu Star Trek Theme Park, tak hluboko do kapsy mít nebudou. Královna Rania byla dokonce označena jako nejkrásnější královská choť.

Brunejská princezna Bolkiah (34) je dcerou sultána Hassanal Bolkiah, údajně nejbohatšího muže na světě. Sultán vlastní Rolls-Royce potažený 24karatovým zlatem. Na svatbu své dcery vynaložil 400 milionů korun…

Její královská výsost princezna Lalla Salma z Maroka. Manželka krále Mohammeda VI. se narodila učiteli a navštěvovala soukromé prestižní školy. Na jedné soukromé oslavě v roce 1999 se potkala se svým budoucím manželem. V Maroku založila asociaci prevence rakoviny a zúčastnila se programu prevence HIV/AIDS v Africe. Na svatbě prince Wiliama a Kate reprezentovala Marocké království. Rodina vlastní majetek v hodnotě zhruba 50 miliard korun.

Sheikha Hanadi bint Nasser Al Thani of Qatar Sheikha Hanadi je ukázkou toho, že i muslimská žena se může emancipovat. Hanadi je bankéřkou, investorkou a realitní podnikatelkou. Je jednou z nejlepších podnikatelek v Kataru a je generální ředitelkou developerského projektu Al Waab City Real Estate. Její majetek se odhaduje na 300 miliard korun.

Princezna Fathima Kulsum Zohar Godabari ze Saudské Arábie. Pochází též ze saudské královské rodiny. Věnuje se charitě a bojuje proti násilí na muslimských ženách.

Sultanah Nur Zahirah Terengganu z Malajsie a je 13. manželkou bývalého krále Malajsie. Jejich bohatství se odhaduje na více než 300 miliard korun. Bývalá královna miluje výzdobu interiéru a zdobila i královský palác. Samozřejmě se věnuje charitě a hrála hlavní roli při humanitární pomoci obětem tsunami v roce 2004.

Její královská výsost princezna Hajah Majeedah Nuurul Bulqiah (38) z Bruneje. Je čtvrtým dítětem sultána Bruneje Hassanal Bolkiah, který si velmi potrpí na zlato. Její otec byl v roce 1997 nejbohatším člověkem na světě. Princezna se věnuje životnímu prostředí a místnímu rozvoji.

Sheikha Mozah Bint Nasser Al Missned (55) je druhá ze tří manželek Sheikh Hamad bin Khalifa Al Thani, bývalého emíra Kataru. Mozah zastupuje velmi vysokou politickou funkci v katarské vládě. Forbes ji nominoval na 75. nejmocnější ženu na světě a její majetek se odhaduje v přepočtu na 210 miliard korun.