Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

9 fotografií miniaturních koní, které by neměly spatřit vaše děti! Nic roztomilejšího dnes neuvidíte!

9 fotografií miniaturních koní, které by neměly spatřit vaše děti! Nic roztomilejšího dnes neuvidíte!
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
Jakého mazlíčka si přejí vaši potomci? Štěňátko? Koťátko? To jen proto, že ještě neviděli tuhle galerii! Pokud by tomu totiž tak bylo, tak z nich nedostanete jinou odpověď než "miniaturního koníka!".

Většina dětí chce domácího mazlíčka kvůli tomu, že jsou roztomilí. Jenže štěňátko či koťátko velmi rychle vyroste a děti tak může přestat bavit.

Miniaturní kůň ale ne. Koneckonců přesně k tomu účelu byl původně vyšlechtěn.

Na začátku 17. století se už rozmazlené děti tehdejších šlechticů přesytily kočkami i psy a toužily po něčem speciálním.

Toho se jim dostalo právě v podobě zakrslých koní.

Perfektních mazlíčků, kteří nevyžadují tolik krmení a mohou být bez problémů transportováni kamkoliv. K malým dětem jsou navíc velice přítulní a žijí až 35 let, takže vaši potomci budou ušetřeni strastí ohledně vysvětlování případné smrti.

V průběhu dějin nastalo pro miniaturní koně i jedno velice temné období. Jejich malá velikost je po zákazu dětské práce učinila ideálním zvířetem pro tahání nákladu v uhelných dolech, a tak byli nasazováni na tu nejtvrdší robotu. Tahle doba je už ale naštěstí dávno pryč a v dnešní době jsou chováni pouze za účelem radosti, kterou lidem působí.

Chtěli byste také jednoho?

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy