Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

9 důvodů, proč krásné Francouzky milují pórek! Přesvědčí i vás?

Krásná Caterine Deneuve nedala na pórek dopustit. A výsledek?
Zdroj: archiv
Pórek není jen obyčejná zelenina, kterou občas hodíte do polévky. Už starověcí Řekové a Římané si byli dobře vědomi jejích léčivých účinků. A dnešní mladé Francouzky by jim daly za pravdu!

Pórek se k nám dostal odkudsi z přední Asie. A kromě toho, že má skvělou chuť a poskytuje mnoho možností pro využití v kuchyni, doceníme i jeho příznivé účinky na naše tělo.

Tohle je 9 úžasných vlastností, pro které na pórek nedají dopustit žádné ženy, jež se zajímají o svou krásu a zdraví.

1. Kdo si pravidelně dopřává pórek, ten nedává šanci bakteriím a plísním – pórek je z těla doslova vyžene. Navíc si lidé, kteří si pórek oblíbí, čistí žaludek a zefektivňují průchodnost ve střevech. Výsledkem je čistá pleť a regulovaná váha.

2. Když svému tělu dopřejete pórek jednou za čas, určitě vám poděkuje. Pokud ale konzumaci zpravidelníte, začnou se dít doslova zázraky. Vaše biologické hodiny budou přesné jako hodinky. Tím myslíme i pravidelnou stolici.

3. Ženy, které trpí na záněty močového měchýře, by jej měly okamžitě zařadit do svého jídelníčku!

4. Pórek si poradí i s nevzhlednými křečovými žilami. Účinné látky, které obsahuje, totiž působí proti nadměrnému zahušťování krve.

5. Pórek je hlavně vynikající „čistič“. Díky tomu, že čistí krev a střeva od bakterií a kvasinek, podporuje činnost trávicích šťáv a činnost ledvin. Doporučuje se tudíž i proti nadýmání, při zácpě, střevních kolikách a celkové detoxikaci organismu. Osvědčil se hlavně při „vnitřním čištění“ problematické pleti. Tak hurá!

6. K největším ctitelům pórku patřil kdysi neblaze proslulý císař Nero. Dokonce kvůli němu získal přezdívku Pórkožrout. Považoval se totiž za skvělého řečníka i pěvce a věřil, že mu pór posiluje hlasivky.

7. Pozitivní účinky pórku doceníte hlavně v podzimním a zimním období. Obsahuje totiž selen a je bohatý na karoteny a vitaminy C a E, takže významným způsobem posiluje imunitní systém a tím i odolnost proti rýmě a infekcím.

8. Pokud budete konzumovat pórek spolu s česnekem, vyzbrojíte se účinným tandemem v prevenci proti rakovině tlustého střeva.

9. Jelikož pórek patří k diuretikům, doporučuje se i lidem trpícím na dnu a revmatismus.

Související články

Další články