Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

9 + 1 rada, jak se vyhnout faux pas na plese. Na tohle si dejte pozor!

Ilustrační foto
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Plesová sezóna je v plném proudu a spoustu jich máte ještě před sebou. Víte, jak se na takové společenské události chovat? Pokud chcete být královnou či králem večera, těmto trapasům byste se měli vyhnout.

Plesová sezóna vrcholí a důležité je, jak se na plese uvedete. Takže na vaší pozvánce sledujte, jaký dress code ples vyžaduje. Můžete se setkat s White-tie či Black-tie. Některé plesy mají ale dress code úplně jiný.

  1. Na plesy se vydáváme nejenom za tancem, ale i za seznámením se zajímavými lidmi. Jenže i seznamování má svoje pravidla. Když se někomu představujete, má přednost vždy žena. Dále je na tom lépe starší člověk před mladším či osoba s vyšším společenským postavením.
  2. Muži by se měli chovat jako gentlemani a nezapomenout na správnou etiketu. Pomoc ženě s kabátem či podržení dveří je samozřejmostí. Platí ale, že do restaurace vchází muž jako první.
  3. Ženy by si měly dát pozor, jaké prádlo si pod šaty vezmou. Pokud vám je vidět podprsenka nebo dokonce silikonová ramínka, je to špatně a na plese si uděláte velkou ostudu. Nejvhodnější je podprsenka bez ramínek nebo ta, která je všitá přímo do šatů.

4 Muž by měl ženu vést vždy po své pravici. Pokud si myslíte, že na tom nezáleží nebo si toho nikdo nevšimne, jste na omylu. Zkuste to a o pořádné faux pas máte postaráno.

5. Na mnoha plesech se servírují večeře a základy stolování jsou samozřejmostí. Vždy platí pravidlo, že první začne jíst nejváženější osoba u stolu. Takže pokud to nejste zrovna vy, přinesou vám talíř s jídlem a vy máte hlad, zkuste se ovládnout a nevrhněte se na jídlo jako první.

6. Spousta lidí se vydává na ples především kvůli tanci. Nezapomeňte ale, že první tanec patří vaší partnerce. Až potom se můžete rozhlédnout kolem sebe u stolu a vyzvat k tanci jinou ženu. Dávejte si ale pozor, aby se to vaší partnerce líbilo a nestřihla vám před všemi žárlivou scénu.

7. Na plese by vám to mělo slušet, ale to neznamená, že přijdete zmalovaná jako barbína. Dávejte si pozor, jaký zvolíte make-up, jakou rtěnkou si namalujete rty, abyste nepůsobila spíše jako v nějakém kabaretu. Dbejte na detaily, buďte výrazná, ale zároveň decentní.

8. U stolu byste měli sedět na střídačku. To znamená muž, žena, muž, žena. Pokud jste se na tuto společenskou událost vydali v párech, nemyslete si, že si sednete vedle kamaráda a svoje drahé polovičky necháte napospas.

9. Partner, se kterým se vydáte na ples, vás také musí doprovodit domů. Takže pokud se bude dobře bavit a vy už třeba budete unavená, měli byste se domluvit a udělat nějaký kompromis. Nepřipadá v úvahu, aby žena odjela domů sama taxíkem a muž se ještě bavil na plese.

A pokud nevíte, na jaký ples vyrazit, máme pro vás tip – 56. ročník plesu hotelu International Brno. Celým večerem plným zážitků, který startuje už 24. 2.2018, bude provázet hvězda show Tvoje tvář má známý hlas Tomáš Matonoha a těšit se můžete i na zpěvačkou Ewu Farnou. Více informací na ples.hotelinter­national.cz.

Související články

Další články