Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

84 mrtvých v Nice. Útočník najel kamionem do lidí, pocházel z Tunisu a měl pistoli!

+ Dalších 13 fotografií
Ve čtvrtek večer najel řidič kamionu do davu lidí. Výsledkem masakru v Nice je nejméně 84 mrtvých, 18 lidí je v kritickém stavu. Útočník měl s sebou také zbraň, prezident Francie Hollande hovořil v noci o terorismu.

Počet obětí masakru v Nice bohužel přes noc vystoupal k číslu 84.

Prezident Francie Francois Hollande v noci uvedl, že Francie obnoví výjimečný stav. Podle Hollanda má čin v Nice charakter teroristického činu.

Muž v městě Nice sedl do kamionu a pak narážel do lidí, kteří oslavovali státní svátek – pád Bastily. Najednou byl v pozadí slyšet křik a pláč. "Později šílenou rychlostí přijel obrovský bílý náklaďák, který zatáčel, aby srazil co nejvíce lidí,“ popsal Matin Damien Allemand, reportér deníku v Nice stanici BBC.

Lidé dělali, co mohli, aby se zachránili. Někteří skákali do moře, jiní se snažili hlavně zachránit své potomky. „Viděl jsem muže, který přehodil své děti přes plot a pak utíkal za nimi,“ popisuje další svědek tragickou událost.

Policisté situaci nezvládli a vypukla panika. Lidé se snažili schovat v okolních restauracích, ale ty už byly plné. Řidičův masakr trval dlouhé 2 kilometry, než se ho policii podařilo zastavit.

Útočníkem byl podle agentury AFP 31letý Francouz tuniského původu. Zdá se, že jednal na vlastní pěst bez komplice. Muž byl zastřelen policisty.

Zatím je složité odhadovat, jakou měl k činu motivaci, ale útok v Nice na sociálních sítích oslavují přívrženci Islámského státu.

Útočník měl u sebe atrapy střelných zbraní a granátů a přinejmenším jednu funkční pistoli. Jeho řádění probíhalo na dvoukilometrovém úseku. Nejprve srazil ženu a pak dva kilometry jel a zabíjel každého, kdo mu stál v cestě. Lidé padali jako kuželky.

Související články

Další články