Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

82 míst v Praze, kde si dejte při řízení pozor! Radary a kamery vás mají na mušce

82 míst v Praze, kde si dejte při řízení pozor! Radary a kamery vás mají na mušce
Zdroj: Profimedia.cz/eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
bachamapy
Na desítkách míst v Praze mají policisté neukázněné řidiče na mušce. Dopravu v hlavním městě hlídají radary, kamery, ale i speciální systémy, které odhalí jízdu na červenou. Na některých křižovatkách dokonce poznají, když nedáte přednost chodcům. Proto jsme připravili seznam úseků, kde být za volantem zvlášť obezřetný.

Praha je prošpikovaná kamerami a desítky z nich spolu s radary hlídají ukázněnost řidičů. Podle nejaktuálnějších dat překračuje povolenou rychlost v metropoli přes 300 tisíc řidičů ročně, většinu z nich odhalí právě automatické systémy.

Jak vyplývá z mapy, největší počet dopravních kamer se nachází ve Strahovském tunelu a navazujících tunelech komplexu Blanka. Okamžitou rychlost lze v Praze změřit na dvaadvaceti místech, drtivě však převažuje měření úsekové rychlosti, které probíhá už od roku 2006.

Odhalit jízdu na červenou dokáží speciální zařízení, která v hlavním městě fungují na patnácti křižovatkách. A když třeba v ulicích Československé armády nebo Národní obrany nedáte přednost chodcům, policie se o tom okamžitě dozví. Systém tam funguje už od roku 2012.

Dohromady se v Praze najde 82 ulic, úseků nebo křižovatek, na kterých vám nejvíc hrozí pokuty. V galerii najdete jejich seznam, který není špatné si zapamatovat, i mapu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy