Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

8 znaků těla, které odhalí vaše chování a záměry

Řeč těla, kterou si mnoho z nás ani neuvědomuje, může napovídat mnohé o naší psychice i podvědomí. Dají se z ní vyčíst mnohé záměry. Dejte si proto pozor na vaši mimiku a jak používáte své tělo. Jaké znaky jsou nejčastější?

Neverbální komunikace je takový klíč k lidské duši. Nemusíte v podstatě říci jediné slovo, aby vnímavější osoby poznaly, na čem s vámi jsou. Tělo prostě mluví za vás a ukazuje vaše veškeré emoce. To, jestli se mračíte, máte skloněnou hlavu nebo překřížené nohy. Každá partie vaší tělesné schránky o vás vypovídá, jak se momentálně cítíte. Jak se ale naučit číst v signálech těla? Přečtěte si následující řádky, ať víte, na kterých signálech zapracovat.

  • Zaťaté ruce v pěst: Pokud často zatínáte ruce v pěst, jste z nějakého důvodu uzavření vůči názorům druhých. Ukazujete tím obranný postoj a náladu jít tzv. do útoku. Je to jedno z nejvíc nepřátelských gest.
  • Dlaně: Když mluvíte a gestikulujete rukama k sobě, jste totální sobec. Mluvíte jen o sobě a názor druhých vás vůbec nezajímá. Pokud však máte ruce otevřené směrem od těla, jste otevřený člověk, který nemá problém s komunikací. Takovýto člověk je upřímný.
  • Podepírání hlavy: Každému se určitě stalo, že si podepřel hlavu, když byl znuděný. Když si však podepíráte hlavu s nataženým ukazovákem, předstíráte zájem. Dobrá finta, že?! Přitom ale cítíte nudu jako nikdy.
  • Upravování oblečení: Tento znak symbolizuje dvě emoce. Nervozitu a odmítání konverzace.
  • Škrábání: Lhaní a neupřímnost vyvolávají škrábání. Kdo lže, nevědomky se začne škrábat na určitých partiích těla. Převážně je to na krku a obličeji.
  • Hra s předměty: Tato řeč těla je jednou z nejčastějších. Hraní si s knoflíkem u košile vypovídá, že chcete dát vpřed svou osobnost a upozornit na sebe. Jestli si ale hrajete s náramkem nebo prstýnkem, snažíte se s velkou pravděpodobností vysvobodit z komunikace nebo určité situace.
  • Zkřížené nohy a ruce: Naše tělo nás odhaluje, i když sedíme. Zkřížené ruce nebo zároveň i nohy tvoří pomyslnou bariéru. Tvoříte si tím tak hranice, aby se vás lidé nedotkli svými slovy. Zkřížené části těla jsou u lidí známkou nejistoty.
  • Sledování hodinek: Evidentně nejste nadšeni, že musíte trávit čas tam, kde jste. Raději byste byli někde úplně jinde a díváním se na hodinky to odhalujete. Je to jasné znamení neúcty a nezájmu.

Mohlo by vás zajímat

Další články