Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

8 zajímavostí z filmu Zítra to roztočíme, drahoušku!, o kterých jste netušili

Komedie
Skvělý a humorný film plný žertíků a vtípků milují diváci dodnes. V kultovním snímku zazářila Iva Janžurová, která má komediálního talentu jednoduše na rozdávání. Jak probíhalo natáčení a jaké zajímavosti jste o filmu určitě nevěděli? Legendární komedii si připomeňte dnes v 17.25 na TV Nova.

Dům, do kterého se přestěhovali Bartáčkovi a Novákovi, stojí v Praze-Motole, v ulici Hennerova 227/7.

Dům, kde bydleli Bartáčkovi a Novákovi, se nachází v Praze na Starém Městě v Anežské ulici 809/6.

Americká automatická pračka, kterou René Novák (Luděk Sobota, 75) a pan Novák (Miloš Kopecký) nesli po schodech, podle jejich slov stála 10 000 Kčs. Vzhledem k výši průměrné mzdy (2382 Kčs) v ČSSR v roku 1976 stála pračka 4,2násobek průměrné mzdy. Dnes by vzhledem k průměrné mzdě v ČR např. z roku 2014 pračka stála víc než 109 000 českých ko­run.

K závěru filmu pan Novák (Miloš Kopecký) potvrdí své rozhodnutí zničit Bartáčkovy zkomolenou latinskou větou „Tercium non datur“, jejíž překlad je „Třetí možnost není“.

Písnička, kterou si zpívá opilá Naďa Bartáčková ve dveřích bytu Novákových, je skladba Heleny Vondráčkové (71) s názvem Miláčku neboli česká verze hitu Beatles Honey Pie.

Na začátku filmu je vidět svatební fotografie Miloše Kopeckého a Stelly Zázvorkové, která je z jejich skutečné svatby, i když jejich manželství netrvalo dlouho. Stejně tak i většina jejich fotografií ve filmu je z pravého manželství.

Plno vtipných scén vzniklo improvizací herců, např. americká pračka a hlášky okolo ní.

Luděk Sobota si vymínil, že bude moci improvizovat, jinak že roli nevezme.

V záběru, kdy se Evžen Novák (Miloš Kopecký) ptá pracovnice komparzního rejstříku (Stella Májová) na hraní v komparzu, visí na zdi za Milošem Kopeckým plakát k filmu Karla Kachyni Robinsonka.

Mohlo by vás zajímat

Další články