Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

8 zajímavostí o Salmě Hayek (55): Vnadné krásce holila babička hlavu i obočí

Salma Hayek
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
výročí

Herečka Salma Hayek vždy patřila mezi nejsvůdnější ženy světa, a není tomu jinak ani, když slaví své pětapadesáté narozeniny, které by jí málokdo hádal. Tohle je 8 faktů o latinsko-americké krásce,která není tak dokonalá, jak se může někomu zdát. Byly ji diagnostikovány poruchy ADHD a dyslexie, také byla v mládí vyhozená z křesťanské školy, ovšem pocházela z velmi vlivné rodiny, a tak o peníze neměla nikdy nouzi.

1. Babička jí pravidelně holila hlavu a obočí

Půvabná Salma Hayek je pro svou bohatou tmavou hřívu a obočí velmi známá. Zajímavým faktem je, že jí její babička hlavu i obočí pravidelně holila, záměrem měly být právě pevnější vlasy i obočí. Zda je její skutečný stav vlasů důsledkem snaživých výzkumů její babičky, to je ale otázkou.

2. Bojovala s depresí

Ani Salma nepatří mezi bytosti, které se nikdy nepotýkaly s depresemi. Když byla herečka mladší, měla problematickou pleť, kvůli které dokonce nechtěla ani vycházet z domu. Své deprese nakonec přemohla a možná i poražení tohoto démona ji dostalo k hvězdné slávě. Pro svůj půvab je herečka totiž známá snad nejvíce.

3. Vyhrála cenu za nejlepší peprnou scénu

Fanoušci Salmy Hayek už vědí, že se pro film nikdy nebála svléknout přebytečné svršky a ukázat tělo v celé své kráse, spoustu chvály pak dostala zejména za svůj hrudník. Málokdo ale možná ví, že za erotické scény vyhrála Salma v roce 2006 i ocenění za scénu ve filmu Zeptej se prachu, kde hrála hlavní roli s Colinem Farrellem.

4. Byla jí diagnostikována dyslexie a ADHD

Když byla Salma mladší, lékaři jí diagnostikovali dyslexii a ADHD, což jsou zdravotní komplikace, které jsou pro herce často společné. ADHD jí diagnostikovali dokonce dvakrát, do té doby, než uvěřila, že tuhle poruchu skutečně má.

5. Byla vyloučena z katolické školy kvůli problémovému chování

Salma Hayek byla po dvou letech po nástupu vyloučena z katolické školy kvůli problémovému chování, které zkrátka tato církevní škola již nedokázala akceptovat.

6. Pochází z velmi vlivné rodiny

Salma Hayek se narodila v Mexiku, její otec je jednatelem ropné společnosti, což byla možná jedna z výhod, která jí dopomohla k hvězdné kariéře. Na rozdíl od mnohých začínajících herců tak Salma nikdy neměla problémy s nedostatkem financí.

7. Herečkou se chtěla stát poté, co viděla film Pan Wonka a jeho čokoládovna

Snímek z roku 1971 Pan Wonka a jeho čokoládovna vyvolal v Salmě myšlenku a skutečnou motivaci, která jí hnala za snem stát se herečkou.

8. Vdala se na Valentýna, dceru pojmenovala Valentina

Manželem herečky je od roku 2009 obchodník François-Henri Pinaulta, se kterým si řekli "ano" v den svatého Valentýna. Své dceři pak dala také jméno Valentina, zda to má mít ale spojitost s dnem jejího sňatku, to je otázkou. Její dcera letos oslaví již čtrnácté narozeniny a už dnes je znát, že půvaby zdědila zejména po své mamince.

V galerii se podívejte na nejsvůdnější snímky herečky Salmy Hayek, jež slaví své 55. narozeniny.

Související články

Další články