Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

8 věcí, ze kterých jsme měli (nejen) jako děti největší strach

A čeho jste se báli vy?
Každý z nás by jistě přišel na něco, z čeho má strach. Když bude někdo tvrdit, že nemá absolutně ponětí, co strach obnáší, bojí se většinou mnohem více, než ostatní.

Strach můžeme mít prakticky z čehokoliv.

Zde máte 8 věcí, kterých jsme se nejvíce báli jako malé děti!

1.) Tma

Tma je jedním z velkých strašáků pro každé dítě. V neproniknutelném světě černé barvy se děti moc necítí, protože si nejsou jistí, tím zda se v jejich pokojíčku, a konkrétně pod postelí, nenachází třeba ještě někdo další. Vzhledem k tomu, že zrakem vnímáme až 80% všech vjemů, musíme si ve tmě vystačit s těmi zbylými 20%. Tento strach se však netýká pouze dětí, že?

2.) Klauni

I když má klaun rozdávat smích a radost, existuje spousta dětí, pro které jsou tito pobledlí šašci s bambulí na nose noční můrou.

3.) Čerti

Když budeš zlobit, odnese si tě čert do pekla. Co dodat. Ještě aby se děti nebály. Kdyby se říkalo, odnese si tě anděl do nebe, asi by andělé taky nebyli příliš v oblibě.

4.) Klekánice

Tato paní dříve fungovala jako skvělý prostředek pro svolávání dětí. Vzhledem k tomu, že nechtěl být nikdo odnesen, tak se všichni po odzvonění klekání rozběhli raději do svých domovů.

5.) Letní tábor

I když se spousta dětí nemůže téhle 14ti denní zábavy mimo rodičovský dohled dočkat, přesto se vždycky našlo pár mamánků, kteří dostali po 1. dnu stráveným mimo domov raději kašel nebo silné křeče do bříška. Horečka 38°C nebyla v těchto případech ojedinělá. Stačilo šikovně poklepat rtuťový teploměr.

6.) Být doma sám

Chodili jste do 1. třídy a rodiče vám věřili natolik, že odešli například do divadla a vás nechali v celém baráku samotné. Ve skutečnosti jste opravdu samotní byli, ale vaše bujná fantazie udělala z celého domu doupě strašidel a zlodějů. 2 hodiny samoty se táhly jako smrad.

7.) Stezka odvahy

Nebýt této „zábavy“, možná by se děti přestávaly počurávat o něco dříve.

8.) Návrat rodičů z rodičovské schůzky

Až na pár vzorných nanynek se této události bál snad každý. Výprask, vážný monolog v podání rodičů a domácí vězení, než se opravila nějaká ze známek. Dodnes není úplně jasné, kdo má z této události větší strach, zda děti či rodiče.

Mohlo by vás zajímat

Další články