Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

8 utajených funkcí iPhonu, které jste určitě neznali!

znáte je?
Jedna z nejpoužívanějších funkcí je funkce 3D Touch. Náznakovým promáčknutím klávesnice vytvoříte trackpad, díky kterému se snadněji posouváte po displeji. Pojďme na další funkce iPhonu, které jste určitě neznali.

Night Shift

Noční režim obrazovky při večerním brouzdání ve vašem telefonu. Displej nahrazuje bílou barvu odstíny žluté. Bílé světlo totiž narušuje skrze oči vylučování hormonů, které mají na starosti naše usínání.

Notifikace

Notifikace se nyní dají upravovat i na uzamčené obrazovce, bez nutnosti otvírat nastavení. Stačí posunout novou notifikaci doleva a vybrat Spravovat, tím se vám zobrazí nové možnosti.

Funkce Nerušit

Funkce nerušit se dá nově i nastavovat. Stačí podržet prst na ikonce Nerušit, zobrazí se vám nabídka. Můžete si funkci zapnout pouze na jistý čas, nebo nastavit automatické vypnutí funkce při odchodu z lokality, kde se nacházíte.

Vlastní povely

iOS 12 umožňuje vytváření vlastních akcí pomocí hlasových povelů. Například pokud řeknete „Hey, Siri, I´m coming home“, tak vám systém spustí navigaci na vaši adresu, rozsvítí světlo u garáže nebo pošle vaší ženě odhadovaný čas příjezdu.

iOS 12 s sebou přineslo novou aplikaci:

Měření

Stačí ji spustit, nakalibrovat a váš telefon můžete pomocí fotoaparátu využívat poměrně přesný metr. Ovšem pouze za dobrých světelných podmínek.

Poměrně často se využívá i funkce:

Skeneru

Pomocí aplikací jako Scanbot, Dropbox nebo Office lens. Výsledky jsou o poznání lepší než focení textových dokumentů běžnou aplikací fotoaparátu.

A v neposlední řadě se rozhodně neztratí možnost:

Posílání své lokace

Na mapě svým přátelům pomocí IMessage. Je to totiž o poznání jednodušší cesta, jak popsat svým kumpánům cestu do baru, kde na ně čekáte.

Související články

Další články