Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

8 tipů, jak vyváznout z rozhovoru s protivným člověkem

8 tipů, jak vyváznout z rozhovoru s protivným člověkem
Zdroj: Profimedia.cz
Znáte to, čekáte na tramvaj a z ničeho nic k vám může přistoupit mírně ovátý člověk a začne se vás na něco vyptávat. Úplně nahlas a úplně přede všemi. Nebo dokonce v okruhu svých známých máte pár takových, kteří jsou vám něčím nepříjemní a kdykoliv je potkáte, tak se modlíte, aby si vás nevšimli a nemluvili na vás.

Když už se to stane, co s tím? Tady je 8 tipů, jak na to:

1. Buďte struční – vaše odpovědi by měly znít krátce a jasně: „ano“, „ne“, „nevím“. Méně je více.

2. Zaměřte se na ně – když už vás vtáhnou do konverzace a není cesty ven, mluvte spíše o nich než o sobě. O sobě neříkejte nejlépe vůbec nic. Cokoli byste jim řekli, je jako lití oleje do ohně.

3. Držte se faktů – nejlépe je konstatovat fakta Nechcete jim dávat příležitost použít cokoliv proti vám.

4. Mluvte jen o věcech, o kterých chcete mluvit – jak změnit téma konverzace? Zaměřte se na ně (č. 2).

5. Nepijte v jejich přítomnosti – i když byste si moc rádi dali skleničku nebo dvě, zrovna když jsou kolem, nedělejte to. Budete náchylnější říct něco, čeho byste mohli později litovat a také se stanete snadným cílem.

6. Nesnažte se najít shodu – nesnažte se sami sobě namluvit, že se někdy shodnete. Neztrácejte čas a energii

7. Přestaňte si myslet, že se někdy změní – uvidíte, jak se vám uleví, když si připustíte a pochopíte, že je takový, jaký je!

8. Neberte to osobně – nejlepší je představit si člověka, jako by byl v nějakém ochranném „vajíčku“, a cokoliv říká, se vás osobně ani pocitově nedotýká. Je to těžké jen ze začátku, pak tomu přijdete na chuť.

Kdo je Monika Tutterová

„Jsem životní a kariérní koučka a ve své praxi se zabývám tématy od partnerských vztahů přes motivaci, porozumění druhým, naučit se rozhodnout, stát si za svým, získat sebevědomí až po změnu v práci, a to všechno pro zajištění šťastného života! Ve všem vám pomůžu překonat možné bloky a strachy tak, abyste se cítili silní a šli si za svým. Pokud máte konkrétní dotazy, můžete mi je zaslat na adresu redakce@extra.cz. Ráda na ně odpovím.“

Související články

Další články