Když už se to stane, co s tím? Tady je 8 tipů, jak na to:

  1. Buďte struční – vaše odpovědi by měly znít krátce a jasně: „ano“, „ne“, „nevím“. Méně je více.
  2. Zaměřte se na ně – když už vás vtáhnou do konverzace a není cesty ven, mluvte spíše o nich než o sobě. O sobě neříkejte nejlépe vůbec nic. Cokoli byste jim řekli, je jako lití oleje do ohně.
  3. Držte se faktů – nejlépe je konstatovat fakta. Nechcete jim dávat příležitost použít cokoliv proti vám.
  4. Mluvte jen o věcech, o kterých chcete mluvit – jak změnit téma konverzace? Zaměřte se na ně (č. 2).
  5. Nepijte v jejich přítomnosti – i když byste si moc rádi dali skleničku nebo dvě, zrovna když jsou kolem, nedělejte to. Budete náchylnější říct něco, čeho byste mohli později litovat a také se stanete snadným cílem.
  6. Nesnažte se najít shodu – nesnažte se sami sobě namluvit, že se někdy shodnete. Neztrácejte čas a energii.
  7. Přestaňte si myslet, že se někdy změní – uvidíte, jak se vám uleví, když si připustíte a pochopíte, že je takový, jaký je!
  8. Neberte to osobně – nejlepší je představit si člověka, jako by byl v nějakém ochranném „vajíčku“, a cokoliv říká, se vás osobně ani pocitově nedotýká. Je to těžké jen ze začátku, pak tomu přijdete na chuť.

Kdo je Monika Tutterová?

„Jsem životní a kariérní koučka a ve své praxi se zabývám tématy od partnerských vztahů přes motivaci, porozumění druhým, naučit se rozhodnout, stát si za svým, získat sebevědomí až po změnu v práci, a to všechno pro zajištění šťastného života! Ve všem vám pomůžu překonat možné bloky a strachy tak, abyste se cítili silní a šli si za svým. Pokud máte konkrétní dotazy, můžete mi je zaslat na adresu redakce@extra.cz. Ráda na ně odpovím.“